Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulpoterapia
#61
@Legion
To czemu uważasz, że warto ją odrzucić? Mówiąc o 'większości ludzi' nie masz chyba na myśli Was.

Oczywiście, że nie jestem tutaj wyrocznią. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób dopiero co obudzona świadomość może być silna. To dla mnie założenie pre-istnienia, które pozwoliło na rozwój. A tulpy chyba jednak powstają z modułów innej świadomości, więc jak miałyby na dzień dobry być pełne? Nawet ludzie potrzebują czasu, żeby się ukształtować, a mają do dyspozycji bardziej złożone wnętrze. Do tego dochodzi to porównanie do maszyn - jeżeli ich świadomość ma się rodzić ze strzępków informacji (bo niby czego innego) to też będą potrzebować czasu żeby się poskładać.

Tapnięte z urządzenia mobilnego.
Odpowiedz
#62
Nie uważamy, że należy je odrzucić. Uważamy, ze istnieją inne możliwości warte rozważenia.
Odpowiedz
#63
Jak na przykład...?

Tapnięte z urządzenia mobilnego.
Odpowiedz
#64
(17-04-2015, 11:39)Legion napisał(a): @Beni
Oczywiście możesz odrzucać takie wytłumaczenie, ale nie sądzisz, że twoje zachowanie można dokładnie w taki sposób opisać? BA! Tutaj możemy nawet wyróżnić altruizm pragmatyczny. Pragmatyzm to zachowanie nastawione na maksimum efektów w ramach spożytkowanych zasobów. Oddanie przysługi niewiele Cię kosztuje, odrobinę czasu i wysiłku, ale nawet jeżeli nie robisz tego świadomie dla stworzenia "długu" u osoby, która Cię o coś poprosiła to możliwe, że pracujesz instynktownie dla dobra gatunku. "Bo tak się po prostu robi" lub "Skoro nic mnie to nie kosztowało to mogę równie dobrze pomóc".
nie mówię, że nie można tak tego opisać i dlatego uważam, że argumenty na tym poziomie są bez sensu. po prostu ja mam inny pogląd na tą sprawę. nie twierdzę, że dla kogoś "obiektywnego" nie może to tak wyglądać.
Odpowiedz
#65
Ustalmy jedną rzecz, bez egoizmu człowiek nie zbudował by ani mikrofalówek, ani wieżowców ani komputerów ani nie stworzył by Df-ów, bo poco? Bóg stwierdził że działanie na chęci zysku zapewnia największe szanse przetrwania wink
A teraz możemy wrócić do tematu?

No chyba że ktoś nie wierzy w Boga, wtedy brakuje mi argumentów wink
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości