Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Bezpośredni" kontakt z cudzą tulpą poprzez hipnozę
#1
Według "naukowej" teorii pewne właściwości tulp są dowodem na podświadome możliwości człowieka (m.in. podpowiadanie, przypominanie, możliwość całkiem odmiennego charakteru i zainteresowań). No i (właściwie to jakiś czas temu) skojarzyło mi się to z innym, bardziej znanym fenomenem psychologicznym a konkretnie hipnozą.

No i tak sobie dzisiaj o tym myślę, że skoro hipnoza daje dostęp do całości umysłu to umożliwiłaby osobie trzeciej bezpośredni kontakt z czyjąś tulpą (można też myśleć o innych doświadczeniach).

Ten post jest w tym dziale ponieważ zawiera propozycję eksperymentu (potrzebne są dwie osoby: jedna mająca dość dobry kontakt z tulpą i druga znająca się na hipnozie i wiedząca o tulpie tej pierwszej).

No w sumie to jak ktoś już dostatecznie wyćwiczył z tulpą kontrolę nad ciałem może się obyć bez tego. W każdym razie taka bezpośrednia (czyt. twarzą w twarz) rozmowa z cudzą tulpą mógłby być ciekawym doświadczeniem dla tej drugiej osoby.
Czasami życie okazuje się być śmiercią, prawda błędem a władza niewolą.
Czasami sam nie wiem czy wyciągam do czegoś ręce czy robi to ktoś za mnie.
W świecie nie ma zjawiska ani nawet myśli bez przyczyny, a karawana jedzie dalej.
Odpowiedz
#2
R/ Istnieje też zamiana podczas której host nie czuje ciała i siedzi w WL czy śpi, a tulpa steruje ciałem. Nie potrzeba hipnozy do rozmowy twarzą w twarz.
Odpowiedz
#3
Mon bodajże pisał "Moje wyjaśnienie (...)" w sprawach czegośtam, co zapomniałem. Zdawał raport z eksperymentu. Testował podejście duchowe do sprawy tulp. Według tegoż podejścia, można wejść do cudzego WL i bez hipnozy. Pamiętam piąte przez dziesiąte, ale wspomnę, iż coś podobnego było.

Wysłane z mojego drewniaczka o jakże dumnej nazwie LG-E400
Bing down the sun
Extinguish all the stars
Let me remain
In splendor ov thy light


S/Tak piszę ja, Sarren, lub tak mnie cytuje Krecik/S
Odpowiedz
#4
Krecik napisał(a):Mon bodajże pisał "Moje wyjaśnienie (...)" w sprawach czegośtam, co zapomniałem. Zdawał raport z eksperymentu. Testował podejście duchowe do sprawy tulp. Według tegoż podejścia, można wejść do cudzego WL i bez hipnozy. Pamiętam piąte przez dziesiąte, ale wspomnę, iż coś podobnego było.
To zupełnie inna sprawa, choć post założyciela tematu na początku mi tym śmierdział, to jednak tu zupełnie o coś innego chodzi. Jak dla mnie sama zamiana może być czymś w rodzaju samohipnozy, więc myślę, że wywołanie zamiany przez hipnozę jest jak najbardziej możliwe.
A jeśli o tamten mój eksperyment chodzi to raczej próbowałem pokazać, że to bzdura, nie że to jest możliwe.
Odpowiedz
#5
(25-06-2014, 21:30)Mon napisał(a): A jeśli o tamten mój eksperyment chodzi to raczej próbowałem pokazać, że to bzdura, nie że to jest możliwe.
Co nie zmienia faktu, iż jest to eksperyment tounge. Poza tym, to nie rozumiem, po co bawić się w hipnozę, jeśli można prościej: oddać tulpie kontrolę, chociaż, jeśli się tego nie potrafi... i tak szybciej bym się tego nauczył, niż znalazłbym kogoś od hipnozy, że o toleranicji i odpowiednim podejściu do tematu nie wspomnę.
Edit: Po analizie jednak: faktycznie byłby to "bezpośredni" kontakt z tulpą. Może to ma sens... no nieźle.

Wysłane z mojego drewniaczka o jakże dumnej nazwie LG-E400
Bing down the sun
Extinguish all the stars
Let me remain
In splendor ov thy light


S/Tak piszę ja, Sarren, lub tak mnie cytuje Krecik/S
Odpowiedz
#6
Mon napisał(a):A jeśli o tamten mój eksperyment chodzi to raczej próbowałem pokazać, że to bzdura, nie że to jest możliwe.

O, mógłbyś podać do tego link?
Czasami życie okazuje się być śmiercią, prawda błędem a władza niewolą.
Czasami sam nie wiem czy wyciągam do czegoś ręce czy robi to ktoś za mnie.
W świecie nie ma zjawiska ani nawet myśli bez przyczyny, a karawana jedzie dalej.
Odpowiedz
#7
http://tulpa.pl/forum/showthread.php?tid=1308
Odpowiedz
#8
Podepne się do tematu...
A pro po hipnozy... Sądzicie że autohipnoza przyniosła by podobne efekty do oczekiwanych po hipnozie? x)
I czy może autohipnoza byłaby w stanie pomóc w zamianie, po dłuższym czasie prób i ćwiczeń...?

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
T/ Tak piszę ja, czyli Tom./
A/ A tak ja, czyli Ariś./
Odpowiedz
#9
Pamiętam jedną osobę która stworzyła tulpę używając hipnozy. Pamiętam jedynie że narzekała na efekt, choć nie uważam by był on spowodowany sposobem stworzenia tulpy.

Tolałka. napisał(a):A pro po hipnozy... Sądzicie że autohipnoza przyniosła by podobne efekty do oczekiwanych po hipnozie? x)
I czy może autohipnoza byłaby w stanie pomóc w zamianie, po dłuższym czasie prób i ćwiczeń...?
W teorii jeśli przyniosła by efekty to znacznie słabsze od hipnozy. Pewnie mogłaby pomóc przy trenowaniu zamiany, ale nie spodziewałbym się znacznych efektów.
Czy to sen?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości