Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geneza tulpy
#1
Kiedyś oglądałem pewien film, który poruszał dość ciekawy temat, moim zdaniem posiadający powiązanie z tulpami. Film nazywa się "sekret" i gorąco go NIE polecam, a zainteresowanych zapraszam do lektury książek. Cały sekret wygląda tak, że jeśli się w coś wierzy to to się dzieje. Amerykanom to jedno zdanie udało się pomnożyć na 2h gadania big grin *w tle słychać oklaski*. Kluczowym elementem doprowadzenia tulpy na pozycję najlepszego przyjaciela jest wiara w to że się to uda (można to często usłyszeć w wątkach nowicjuszy "nie przestawaj wierzyć")
Co o tym myślicie? I czy któreś z was może potwierdzić działanie "sekretu"?
Odpowiedz
#2
yyy... efekt Palcebo np?
Wi na razie nie opanowała kontroli kończyn więc jeśli zobaczycie ~...~ to znaczy że piszę to co mi ona dyktuje

Droga którą obraliśmy, nie ma pobocza, skrótu czy zatoczek. Jest jednokierunkowa, a kto się zatrzyma lub zawróci nigdy nie pozna jej kresu
Odpowiedz
#3
@2 up : Nie do końca. Sprawę z tulpami można nazwać placebo, ale w samym sekrecie kaman o to, że rzeczy o których dużo myślisz są do ciebie przyciągane, wystarczy, że uwierzysz w efekty działania.
Odpowiedz
#4
Autosugestia, sugestia, ideoplastia, afirmacja.. można by długo wymieniać "sekrety". Zdecydowanie działa.
Czy to sen?
Odpowiedz
#5
(14-04-2013, 21:50)re4der napisał(a): Autosugestia, sugestia, ideoplastia, afirmacja..
... hemoglobina, taka sytacja
Wi na razie nie opanowała kontroli kończyn więc jeśli zobaczycie ~...~ to znaczy że piszę to co mi ona dyktuje

Droga którą obraliśmy, nie ma pobocza, skrótu czy zatoczek. Jest jednokierunkowa, a kto się zatrzyma lub zawróci nigdy nie pozna jej kresu
Odpowiedz
#6
Dlaczego odradzasz innym obejrzenia tak dobrego filmu? To co jest w nim zawarte to prawda, wiele razy mi pomogło, ale nie chcę mi się zbytnio o tym rozpisywać. W każdym razie myślę, że stosując się do zaleceń z filmu można by nawiązać kontakt z tulpą.
Mam chyba w mózgu larwy, bo ciągle słyszę szepty
Mówią że ludzie są szpetni, a cały świat to śmietnik

"Zetnij sobie głowę, Wiku przestanie cie boleć"

To one podpowiadają mi wszystko, co chore

Odpowiedz
#7
Trzeba będzie zerknąć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości