Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charakter pisma hosta i tulpy
Tulpy to paranauka, nie pseudonauka, przynajmniej w oficjalnym wydaniu. Nie pretendujemy do bycia naukowcami, za to grafolodzy tak i uchodzi im to na sucho.
Odpowiedz
Mon, to nie zmienia faktu, że da się w przybliżeniu określić charakter człowieka po jego piśmie.
Odpowiedz
Pewnie, na podstawie pisma nie da się stwierdzić wszystkiego i dokładnie, natomiast skłonności owszem tak. Było to sprawdzane i testowane tak wiele razy, że mimo wszystko mogę temu zaufać. Psychologia też jest nauką, choć nie da się empirycznie jej udowodnić (nie dotkniesz czyjejś psychiki).
Co masz przeciwko grafologii Mon?
Obecnie jest nas tutaj trójka. Ja piszę zwykłym tekstem.
Ja, czyli Prince, piszę na niebiesko
Wilczyca, choć nie sądzę by chciała, może pisać {w takich nawiasach}

~*~Nasz blog~*~
Odpowiedz
Uwaga, robimy w takim razie eksperyment.

http://i.imgur.com/zXiemRs.jpg?2
Ciekawe, co powiecie o moim piśmie i na ile będzie to prawdziwe.
Odpowiedz
Co mam do grafologii? To, że mimo wątłych podstaw naukowych znalazła dość szerokie zastosowania. I tu nie chodzi wcale o jakieś wróżby związane z charakterem pisma - z usług grafologów korzysta się chociażby oceniając potencjalnego pracownika w procesie rekrutacji. Równie dobrze można odrzucić połowę podań, by nie zatrudnić przypadkiem pechowca, a jest to realnie praktykowane.
Odpowiedz
Oceniając potencjalnego pracownika korzysta się również z pytań typu: "Jakby miał Pan być drzewem to jakim. I dlaczego?" (pytanie do mojego znajomego, który ubiegał się na jakąś posadę informatyka). Jak również zwyczajnie kierują się wyglądem - ta ładna to tak, ta brzydka to nie. Także korzystanie z badania charakteru pisma nie jest w porównaniu do tego takie najgłupsze - oczywiście pod warunkiem, że jest to pismo niespreparowane specjalnie na rozmowę, bo wtedy można na nie częściowo wpłynąć.
Obecnie jest nas tutaj trójka. Ja piszę zwykłym tekstem.
Ja, czyli Prince, piszę na niebiesko
Wilczyca, choć nie sądzę by chciała, może pisać {w takich nawiasach}

~*~Nasz blog~*~
Odpowiedz
Tak właściwie w książce nic nie było wspomniane o wróżeniu z pisma (małe sprostowanie).
Jak wrócę do szkoły, to się przyjrzę, Ib c: Jestem ciekawa ile będzie w tym prawdy!

Tapnięte moją sową pocztową
I am the one thing in life. I can control. I am inimitable. I am an original.

Odpowiedz
Hmm...ostatnio bardziej zabraliśmy się za przejmowanie, szczególnie z Arisu. Wolno idzie, aczkolwiek jakieś próby pisania podejmujemy obiema rękami (ja jestem leworęczna). Sprawdza się, że jej pismo jest bardzo często podobne do mojego, wręcz zastanawiam się czy odruchowo nie przejmuję ja kontroli. Czasami bywa też bardzo niewyraźne i nierównomierne. Myślę że to dlatego, że to dopiero początki.
Temat mnie interesuje od jakiegoś czasu, próbki pisma może wrzucę jak to jakoś ogarniemy.
I takie pytanko. Jak myślicie, czy jeśli host preferuje pisanie jedną ręką, tulpa może woleć drugą? Wiadomo, lewo czy prawo ręczność bierze się z wyższego rozwinięcia jednej z półkul mózgowych. Ale zdarza się też oburęczność - często wyćwiczona. Może głupia kwestia, ale ciekawa jestem waszych doświadczeń.
Odpowiedz
Się chyba nie dowiem, kim jestem :<<
Odpowiedz
Przepraszam, Ib, lekarze pokrzyżowali mi plany i obecnie jestem poza domem, a więc i poza zasięgiem do mojej książki ;-;

Tapnięte moją sową pocztową
I am the one thing in life. I can control. I am inimitable. I am an original.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości