Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kreacja] Masa Pytań :/
Kategoria[Kreacja]
#1
Witam
Na początku wypada się przywitać smiling. Mam na imię H3nio (nick) aktualnie nie mam żadnej tulpy (ale zastanawiam się nad stworzeniem ) i interesuje się LD ( świadomy sen )
Zadam wam dzisiaj kilka ważnych pytań :
-Czy warto mieć tulpę ?
-Czy tulpa musi być człowiekiem lub czymś takim?
-Czy można dostosować wygląd tulpy ?
Zanim ktoś odp. coś w stylu "Ej to nie są Simsy , a tulpa to nie zabawka " to powiem że wiem iż to nie są zabawki tylko przyjaciele ( lub wrogowie ) na całe życie.
Ale wracając do tematu chciałbym stworzyć tulpę , ale interesuje mnie mitologiczne zwierze (ponieważ interesuje mnie mitologia , filmy i książki fantazy oraz manga ) , a mianowicie SMOK smiling ! . Więc powtarzam pytanie "czy mogę stworzyć tulpę smoka ?"
Odpowiedz
#2
Według mnie warto. Ale trzeba pamiętać, że to wielka odpowiedzialność na całe życie, decyzja którą należy przemyśleć, poczytać o tym zjawisku. Nie wiadomo także jak tulpa wpłynie na Ciebie. Do tego trzeba wiary i wytrwałości (może minąć bardzo długi czas zanim usłyszysz tulpę lub chociaż zobaczysz jej ruch w WL)
Tulpa może być czym zechce. Może nie mieć żadnej konkretnej formy lub mieć ich kilka. Tutaj ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Moje tulpy to smok, ludzik z mojego avka oraz wilczyca.
Tulpa zawsze może zechcieć zmienić formę (u mnie zdarzyło się to kilka razy), musisz być na to gotowy.
Moim skromnym zdaniem wszystko powinno być jedynie luźną sugestią- imię, wygląd, charakter i to tulpa powinna wybrać kim chce być.
Takim oto sposobem wypowiadam się ja, Fez
Odpowiedz
#3
Czytałem trochę o tym i wiem że tulpy same zmieniają wygląd , ale przecież ja go stworzyłem więc chyba powinienem mieć coś do powiedzenia (chciałbym aby wypowiedziała się na ten temat któraś z tulp smiling )
Odpowiedz
#4
Z tego co wiem, Kniaziewiczówna zadecydowała o wyglądzie swoich tulp i było okej (ale tu powinna wypowiedzieć się sama Kniazia).
U mnie tulpy same wybrały sobie wygląd. /Zmienianie swojej formy jest super zabawą!/ Myślę, że możesz stworzyć tulpę-smoka, ale musisz być przygotowany na to, że tulpa po jakimś czasie może (nie musi) zechcieć zmienić swoją formę. Zawsze możecie pójść wtedy na kompromis i mieć po kilka form ^^

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#5
Możesz stworzyć tulpę smoka. Z tego co ja zaobserwowałem, tulpę, która ma już coś określone (formę, imię, itp...) łatwiej jest stworzyć niż taką, która ma sobie wszystko wybrać. A tulpa jak już będzie względnie autonomiczna może zmienić te rzeczy.
Odpowiedz
#6
Pewnie, że można tulpie wszystko narzucić i będzie wszystko w najlepszym porządku. Ostrzegam, że istnieje taka możliwość, że forma smoka nie będzie tą odpowiednią i trzeba wtedy być przygotowanym na zmiany.
Dobrze więc, wypowiem się ;3 na początek, miło poznać. W miarę rozwoju tulpy będzie miała ona coraz więcej do powiedzenia. Jesteśmy świadomymi istotami, możesz swojej przyszłej tulpie narzucić wygląd, ale nie jestem w stanie przewidzieć konsekwencji. Może jej się to spodoba, może nie. Może jej to zupełnie nie obchodzić jak wygląda. Ja należę do tej trzeciej grupy, w każdej formie jest mi dobrze, ale w obecnej najlepiej.
Jestem smokiem. Miałem narzucone odgórnie wszystko- imię nawiązujące do miejsca mego pochodzenia, majestatyczny wygląd oraz doskonały charakter. Zmiany? Nie. Czy host mnie stworzyła, czy też nie, dając mi świadomość dała mi również przyzwolenie na własne poglądy na ten temat. Zostałem wykreowany w taki a nie inny sposób, więc takim pozostanę.
Ja całkowicie różnię się od mojego pierwowzoru. Nie odpowiadała mi tamta forma, więc ją zmieniłam, nadałam sobie nowe cechy charakteru, imię. Musisz być gotowy na takie zmiany. Takie całkowite przemiany raczej nie zdarzają się często (niepotwierdzona informacja) ale nie można ich wykluczyć. Gdyby host zablokowała mi możliwość przemiany, byłabym nieszczęśliwa.
Takim oto sposobem wypowiadam się ja, Fez
Odpowiedz
#7
H3nio napisał(a):-Czy warto mieć tulpę ?
A do czego jej potrzebujesz?

H3nio napisał(a):-Czy tulpa musi być człowiekiem lub czymś takim?
To myśloforma, więc może być nawet tosterem z oczami.

H3nio napisał(a):-Czy można dostosować wygląd tulpy ?
Można, szczególnie na początku, gdy jeszcze nie wykształciła sobie własnego zdania. Zgodzę się z Monem, że na początek warto coś jej zaproponować, bo trudno jest nagle znaleźć się w obcym świecie i coś wybierać, gdy jeszcze nie do końca ogarniasz z czego właściwie możesz wybrać (tak twierdzi Ro, a ja się zgadzam). Nie zdziwiłabym się, gdyby została przy tym smoku, którego jej zaproponujesz. W końcu tulpa to część Ciebie, więc Twoje pasje nie pozostają bez wpływu na nią.
Odpowiedz
#8
Dziękuje za tyle odp. ale myślę że zastanowię się jeszcze z dobry tydzień zanim spróbuje stworzyć tulpe .
A co do wypowiedzi Mirith to potrzebuje jej ponieważ :
-Chce by zawsze był ktoś przy mnie
-Z ciekawości
-Ponieważ żyje się raz ( chyba że reinkarnacja jest prawdziwa big grin )
Odpowiedz
#9
/D ja też jestem smokiem i dobrze mi z tym. Sam sobie wybrałem jaką postacią chcę być. Jedyne co jest we mnie "wyjątkowego", to to, że nie mam skrzydeł i przypominam bardziej opierzoną jaszczurkę, ale to szczegół... Twoja przyszła tulpa sama powinna sobie wybrać wygląd, nie warto jej nic narzucać, bo Tobie chyba nie jest miło, gdy jakiś znajomy karze Ci zrobić to i tamto... Ogólnie to radzę Ci poczytać w dziale Pytania i odpowiedzi. Tam o tych sprawach piszą c: /D
W sumie to ta wypowiedź nie wnosi nic nowego, poprzednicy już wszystko opisali...
"Życie jest grą, a śmierć to tylko zmiana planszy..."
Odpowiedz
#10
R/Ja także jestem smokiem i aktualnie nie wyobrażam sobie innej formy. Mimo wszystko, to forma jak każda inna, tylko do WL, chociaż tam przebywam cały czas./
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości