Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulpoterapia
#1
Witam wszystkich!
[Post zaktualizowany ze względu na różne poglądy]
Otóż, od dłuższego czasu miałem ze sobą problemy, myślę że popadłem w rodzaj uzależnienia. Od czasu kiedy stworzyłem tulpę problem jakby znikł.
Wiem, że ktoś widzi to co robię, a Alfie niespecjalnie się to podobało.
I stąd mój pomysł, np: Osoby POSIADAJĄCE tulpę i CHCĄCE rzucić nałóg mogły by prosić tulpę o pomoc. Np: {Wstaw imię tulpy} możesz mi pomóc? Mam problem i liczę na twoje podparcie.
Co o tym sądzicie?
Ps: Wiem że tulpami nie da się sterować, ja sam nadałem Alfię cechę miła,
a wyszło.. jak wyszło. (Ej!)
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#2
W takim kontekście to tulpa jest chyba batem nad głową, a nie terapeutą. Ja wolę stawiać na pomoc w dotarciu do źródeł problemu, zrozumieniu go, a nie zachowywaniu się jak rodzic, który utracił kontrolę i zostały mu jedynie rozkazy do wydawania. smiling

Tapnięte z urządzenia mobilnego.
Odpowiedz
#3
Jak chce się mieć przypominajkę, lepiej stworzyć serwitora ^^

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#4
Ro Tembrin napisał(a):W takim kontekście to tulpa jest chyba batem nad głową, a nie terapeutą. Ja wolę stawiać na pomoc w dotarciu do źródeł problemu, zrozumieniu go, a nie zachowywaniu się jak rodzic, który utracił kontrolę i zostały mu jedynie rozkazy do wydawania. smiling

Tapnięte z urządzenia mobilnego.

Nie dokońca o to mi chodziło.
Masz przyjaciela, lubisz go. I palisz. W pewnym momencie kolega stwierdza
"Nie lubię jak palisz" Mam wrażenie że Łatwiej posłuchasz przyjaciela niż "rodzic(a), który utracił kontrolę i zostały mu jedynie rozkazy do wydawania."
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#5
{A jeśli tulpa polubi tytoń?}

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#6
Siriana napisał(a):{A jeśli tulpa polubi tytoń?}

Tapnięte moją sową pocztową
Szczerze, nie słyszałem o uzależnionej tulpie, poza tym, tulpa może się uzależnić tylko psychicznie. Ale jak mówiłem, można tupie zasugerować żeby nie lubiła palenia
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#7
{To uzależnienie to nie jest też kwestia psychiki?}

Po co tworzyć tulpę tylko do tego, skoro można stworzyć serwitora?

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#8
Siriana napisał(a):Jak chce się mieć przypominajkę, lepiej stworzyć serwitora ^^

Tapnięte moją sową pocztową
A tu nie chodzi o przypominajkę, przypominajkę da się ustawić w telefonie. Tu chodzi o Przyjaciela, którego nie chcesz zranić.
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#9
/Nie wiem, dla mnie to trochę interesowne... 'Chodź, będziesz moim przyjacielem, ale pomóż mi rzucić fajki'.\

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#10
Siriana napisał(a):/Nie wiem, dla mnie to trochę interesowne... 'Chodź, będziesz moim przyjacielem, ale pomóż mi rzucić fajki'.\

Tapnięte moją sową pocztową
A czy w porządku jest "Chodź będziesz moim przyjacielem (przyjaciółką) ale bądź sprytna i ładna?" Czy tworzenie sobie idealnego przyjaciela jest ok? Jak wszyscy wiemy, w większości przypadków Df chcą jak najlepiej dla hosta, więc poinformowanie jej "Słuchaj mam problem, pomóż mi rzucić" jest dużo lepsze niż "Masz mieć takie i takie cechy" (Mhm.. Frytki do tego?)
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości