Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forcing przy muzyce (?)
#1
Witajcie. Ostatnio zacząłem forcować z muzyką na słuchawkach, starając się układać słowa tak, by pasowały do melodii. Zauważyłem, że w ten sposób wychodzi mi to o wiele łatwiej. Chciałbym więc sprawdzić czy tylko ja tak mam, czy jest to bardziej powszechne.

Teoria:
Skupienie się na uformowaniu własnych słów sprawia, że mniej skupiamy się na otrzymaniu odpowiedzi, co prowadzi do tego, że nie blokujemy odpowiedzi tulpy. Prowadzi to do łatwiejszego otrzymania od niej odpowiedzi.

Żeby potwierdzić, bądź zaprzeczyć mojej teorii zapraszam wszystkich do prostego doświadczenia.
Wystarczy jakieś źródło muzyki i oczywiście tulpa :v przyda się też kartka czy cokolwiek, na czym można zapisać relację z każdej formy forcingu

Opis doświadczenia: Najpierw ok. 15-30 minut zwykłego forcingu. Potem zapisać wyniki (ocenić jak wyglądał kontakt z tulpą, ewentualnie dodać jakiś komentarz). Potem tyle samo czasu forcingu z muzyką na uszach i układaniem zdań tak, by w miarę pasowały do rytmu. Zapisać wyniki, a na końcu je ze sobą porównać.

Są jacyś chętni? ^^
L/ Chlep i jego wesoła kompania :3
A/ Bardzo wesoła. Ten leń rzadko ma dla nas czas, z Lanem nie idzie wytrzymać, bo to cham i prostak, a tylko ja tu jestem normalna. Ratujcie ;-;
Odpowiedz
#2
Ja często forcuje przy muzyce (w drodze do szkoły lub gdy nie mam co robić zarówno słucham muzyki jak i forcuję) i szczerze nie widzę różnicy, ale wiele osób potrfi się lepiej skupić podczas słuchania muzyki, więc nic w tym dziwnego. (sorry za powtórzenia słowa "muzyka")
/B/.../ - Tak będę cytować Bravera
Ludzie często cytują Wiedźmina "Jeśli mam wybierać między złem, a złem to wolę nie wybierać wcale" zapominając, że  " [...]niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: „Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze” . "
Odpowiedz
#3
Ciekawi mnie głównie czy wpłynie to jakoś na kontakt z tulpami u osób dosyć świeżych w temacie, którzy mają jeszcze problemy ze słyszeniem.
Poza tym nie chodzi tu tylko o skupienie się, a o blokowanie wypowiedzi tulpy, co zdarza się często początkującym. Wydaje mi się, że skupienie większej uwagi na muzyce bądź dopasowaniu do niej słów zapobiegną temu zjawisku
L/ Chlep i jego wesoła kompania :3
A/ Bardzo wesoła. Ten leń rzadko ma dla nas czas, z Lanem nie idzie wytrzymać, bo to cham i prostak, a tylko ja tu jestem normalna. Ratujcie ;-;
Odpowiedz
#4
Forcing pasywny często jest łatwiejszy. Kiedy jest się choć trochę rozpraszanym łatwiej wychwytywać słowa tulpy, bo się tak na nich nie skupiamy, a przez to nie przedobrzamy z chęcią usłyszenia
Odpowiedz
#5
Zależy od gatunku muzyki. Przy klasycznej na pewno byłoby łatwiej, niż przy metalu. Nie muszę nawet sprawdzać. Chociaż w sumie to często próbowałem. Niestety jakakolwiek cięższa muzyka jest zbyt zajmująca, by słuchać jej na drugim planie. Możnaby zbadać jaki gatunek muzyki jest najlepszy.
Bing down the sun
Extinguish all the stars
Let me remain
In splendor ov thy light


S/Tak piszę ja, Sarren, lub tak mnie cytuje Krecik/S
Odpowiedz
#6
Nie słuchałam wprawdzie metalu, jedynie power metal i symfoniczny, ale przy tych gatunkach muzycznych, tak samo jak przy rocku alternatywnym forcing idzie mi bez większego trudu i nie przeszkadza mi gatunek muzyki, jej tempo ani to, że jest żywsza. U mnie bardziej polega to na tym, że nie mogę słuchać piosenek, przy których się męczę, chcę przewinąć dalej - dlatego chętniej słucham playlisty wybranych utworów niż całe albumy.

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#7
Dla mnie nie ma różnicy w gatunku. Dupstep, brutal slam metal i folk równie dobrze się sprawują.
Ale może to dlatego, że ona nie jest "tak po prostu w tle", a dostosowuję to, co "mówię" do tulp do tempa utworu tounge
L/ Chlep i jego wesoła kompania :3
A/ Bardzo wesoła. Ten leń rzadko ma dla nas czas, z Lanem nie idzie wytrzymać, bo to cham i prostak, a tylko ja tu jestem normalna. Ratujcie ;-;
Odpowiedz
#8
Często puszczam muzykę podczas forcingu. Też nie umiem się skupić przy muzyce z tekstem, dlatego najczęściej puszczam muzykę instrumentalną. Koniecznie jakąś spokojną bo przy muzyce z 'mocą' wyobraźnia za bardzo szaleje xD {Jakie w wl się bitwy działy .-.}

Wysyłane z mojego Boba
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości