Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klasyfikacja Tulp (Role)
#51
Tak, proszę, przetłumacz! :3 Nie jestem aż tak dobra z angielskiego, a jak tak patrzę 'na sucho' to wygląda ciekawie.
Odpowiedz
#52
Aaaaj! W nie tym wątku napisałam, że już tłumaczymy! Tego nie, bo się zajęliśmy tematem Ro. Ale za zamieszanie mogę się podjąć, gwoli sprawiedliwości...
Odpowiedz
#53
nie chciało mi się czytać całości, więc zamieszczam listę tych alterów i informacje w dużym skrócie z linka od trutki:

host - steruje ciałem przez większość czasu, to ta osobowość "z przodu przy zamianie"
oryginał - pierwsza osobowość w ciele, mająca najwyższe uprawnienia, przeważnie to samo co host
ochroniarz (starszy brat) - przybiera rolę rodzica lub starszego brata, chroni "system" gdy ten jest przez kogoś prześladowany / może przyjąć na siebie ból
racjonalista - nie kieruje się emocjami lub nie posiada ich wcale, myśli obiektywnie, dużo wie nt. hosta i całego "systemu"
ten wściekły - kieruje się nudą, wściekłością i działa impulsywnie
uwodziciel/żądny pokusy - tu chyba chodzi o te zboczone tulpy
dziecko - niewinne, nie zmieniają "wyglądem" się przez lata, łatwo je zranić
samobójczy - dąży do zniszczenia systemu przez zabicie ciała
zwierzątko
gadający obiekt - np. zegar albo zeszyt
alter zbudowany z pojedynczej emocji lub stanu
alter ciągle się zmieniający (forma, zachowanie, cechy itp.)
alter reprezentujący ciało, najwięcej o nim wiedzący
alter z dostępem do podświadomości

dwa ostatnie są dość ciekawe bo faktycznie działają i oba z nich potrafi jedna tulpa
w ogóle zauważyłem, że jedna tulpa może należeć do 5 albo nawet więcej tych kategorii jednocześnie, dlatego tak trudno wam jest ułożyć jakąś sensowną klasyfikację

@Ro ten materiał powinien cię zainteresować chociażby dlatego, że może ci pokazać nowe możliwości, dlatego też liczę na jakąś ciekawą wypowiedź z twojej strony w tym temacie
Odpowiedz
#54
Pamiętajmy jednk, że ta lista nie powstała dla tulp i parę informacji z nich należy pominąć i/lub lekko zedytować. Po za tym artykuł rzeczywiście wykańcza temat
/B/.../ - Tak będę cytować Bravera
Ludzie często cytują Wiedźmina "Jeśli mam wybierać między złem, a złem to wolę nie wybierać wcale" zapominając, że  " [...]niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: „Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze” . "
Odpowiedz
#55
No fakt, ta klasyfikacja powstała dla osobowości mnogiej i pewnie dlatego lepiej są rozpisane altery o niekorzystnych funkcjach (wściekły/zboczony), niż te, które mogłyby się bardziej przydać tulpiarzom (dostęp do podświadomości/ gościu od ciała). Chyba dobrym pomysłem byłoby rozwinięcie tej klasyfikacji w stronę tulp - szersze opisanie funkcji, które częściej widzimy w naszej społeczności. 
Mogę zacząć to tłumaczyć najszybciej za tydzień, ale i tak przydałoby sie, żeby te mniej opisane funkcje rozwinął ktoś, kto rzeczywiście ma tulpę o takich funkcjach (ktoś kto się zna). :p
heart 05.04.2005
Odpowiedz
#56
(Zboczonego zostawić! Bo bez klasy będę!)
Tru, bardzo chętnie pomogę! Moje tulpy zmieniają rolę co tydzień, więc mam doświadczonko! Proszę, pisz na priv!
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości