Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnice pomiędzy dajmonem a tulpą
Kategoria
#1
Planuję stworzenie (nie wiem czy to prawidłowe słowo) tulpy, ale zastanowiło mnie czy stworzenie jej w formie na przykład zwierzęcia. W ten sposób doszedłem do dajmonów. Więc moje pytanie to czy jest jakaś różnica pomiędzy tulpą a dajmonem poza formą?
Odpowiedz
#2
Jest różnica, ale polega wyłącznie na założeniach, tj. z załozenai dajmon to personifikacja podświadomości, z założenia tulpa to "druga osoba". Ale koniec końców wszystko może być wszystkim. Dajmon może "awansować" na tulpę, tulpa może pełnić rolę dajmona. Wszystko zależy od tego, gdzie ustalisz granice, a to zależy już tylko od Ciebie.
Odpowiedz
#3
Ok, a w takim razie czy nadanie tulpie formy zwierzęcia jest w jakiś sposób... nieodpowiednie?
Odpowiedz
#4
Tulpa może mieć formę zwierzęcia. Nadanie jej takiej formy jest normalne. *Potem może mieć tylko trochę większe problemy z przejmowaniem.*

"I'm never changing who i am."
...........................
Odpowiedz
#5
Nie wydaje mi się, mój Braver jest smokiem, czasem (ale bardzo rzadko) trochę dajmonuje, a tak to jest normalną 100%, samodzielną, silną i niezależną tulpą.
/B/.../ - Tak będę cytować Bravera
Ludzie często cytują Wiedźmina "Jeśli mam wybierać między złem, a złem to wolę nie wybierać wcale" zapominając, że  " [...]niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: „Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze” . "
Odpowiedz
#6
Generalnie forma tulpy jest tylko jej wyobrażonym obrazem, dlatego tulpa może być dosłownie (dosłownie) czymkolwiek. Dajmona zwykle wyobraża się jako zwierze, gdyż jest symbolem naszej podświadomości, ale to też tylko sprawa intuicyjna i,powiedziałabym, gustu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości