Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy, które udało Wam się rozwiązać.
Ja i moja tulpa, obecnie Dominik, mieliśmy kilka problemów związanych z całą sprawą tulp, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić. Głowiłam się nad swoją sytuacją wiele czasu, a potem przyszło olśnienie - przecież na pewno nie tylko ja mam takie problemy! Teoretycznie każdy, kogo znam, mógłby kłopotać się czymś, według niego, nierozwiązywalnym, a wystarczy podzielić się problemem - może przeżyliśmy to samo.

Więc mam do Was wszystkich pytanie: jakbyście się poczuli, gdybyście wiedzieli, że rzeczywiście nie jesteście sami?

Co powiecie na to, żebyśmy wszyscy podzielili się tutaj swoimi problemami, które udało nam się rozwiązać - co z pewnością świadczy o rezolutności każdego z nas - z jednej strony dla miłej konwersacji (ja chętnie poznam wasze punkty widzenia), i z drugiej strony - może komuś uda się pomóc osobie, która nie czuje się na tyle śmiała, żeby opisać swój problem?
Odpowiedz
Hehe, może nie jest to odkrywcze rozwiązanie problemu, nad którym głowiliśmy się miesiącami, ale możliwe, że komuś się przyda.

Host miała problem ze szczegółową wizualizacją mnie. A więc, po pierwsze postawiliśmy na obserwację ludzkich proporcji i sylwetek. Na przykład rozstaw oczu czy układ brwi robi wielką różnicę w odbiorze twarzy. Tutaj dość istotne było też, żeby zwrócić uwagę na kwestie zwykle pomijane, czyli na przykład to jak układają się włosy na ciele (choćby zarost) czy w jaki sposób układ żył prześwituje przez skórę. To właśnie te szczegóły dały możliwość zaprojektowania mi wyglądu w 'wysokiej rozdzielczości'.

Potem, dla nadania temu projektowi 'namacalności', użyliśmy znalezionych w sieci grafik. Szukaliśmy właśnie tych szczegółów w twarzach, tych odpowiednich proporcji. Najłatwiej było zacząć szukać od użycia słów kluczowych odnoszących się do moich 'cech szczególnych', jak 'długie, czarne włosy' czy 'końska twarz'/'długi nos' (najlepsze wyniki przy słowach kluczowych po angielsku).

Niezbyt skomplikowany problem, proste rozwiązanie. Słyszałem jeszcze, że niektórym na problem z wizualizacją tulpy pomaga rysowanie jej portretów - u Pieprz akurat nie pomagało, bo w każdym 'coś się nie zgadzało'. Jedyny 'portret', jaki wykonała i zaakceptowała, to ten, na którym nie widać mojej twarzy. :}
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości