Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Przejmowanie] Zbyt łatwe przejmowanie?
Kategoria[Przejmowanie]
#1
Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności.

Od pewnego czasu gryzie mnie jeden problem. Jakiś miesiąc temu odkryliśmy z Baderem i Yuni, że teoretycznie potrafią świetnie przejmować ciało. Cały czas próbują to mi udowodnić jednak ja średnio w to wierzę. Nie ćwiczyliśmy przejmowania często. Zero żadnych odczuć. Nie czuję odrętwienia ani tego że ktoś inny steruje. Nie muszę się relaksować aby tulpy mogły kontrolować ciało. Czy rzeczywiście jest możliwe to, że Bader i Yuni umieją przejmować mimo, że ćwiczyliśmy to rzadko?
Bader&Yuni
Odpowiedz
#2
Teoretycznie jest to możliwe. Raczej nie musi być tak, że jakieś konkretne uczucie to powoduje u wszystkich osób. Poza tym, to nie jest tak, że trzeba ćwiczyć przez np. co najmniej rok, by osiągnąć jakiekolwiek efekty. Jednym to przychodzi łatwiej, inni po długim czasie wciąż nie są w stanie osiągnąć oczekiwanego efektu.
Burn it all with firebolt, my fair lady. 
Odpowiedz
#3
Podejrzewasz, że sam kontrolujesz ciało czy martwi cię jedynie brak odczuć?

Wielu hostów faktycznie odczuwa różnegp rodzaju objawy (drętwienie, subiektywne odczucie zmniejszonej temperatury kończyny itd.), ale nie jest powiedziane, że każdy musi to przeżywać tak samo. Jeśli tylko jesteś pewien, że Bader i Yuni faktycznie przejmują, na twoim miejscu nie przejmowałabym się.
Odpowiedz
#4
Podejrzewałem, że sam kontroluję ciało, choć Bader i Yuni zapewniali mnie, że to oni. Starałem się wierzyć ale wychodziło mi to połowicznie. Brak uczuć też mnie martwił. Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Strasznie byłem zadziwiony, że bez większego wysiłku moje tulpy nauczyły się przejmować.
Bader&Yuni
Odpowiedz
#5
Jest to jak najbardziej możliwe. Czasami, kiedy czegoś nie ćwiczymy, w ogóle o czymś nie myślimy, zapominamy, że teoretycznie ma być to "super trudne i skomplikowane" i pozbywamy się swoistej bariery pt. "nie umiem tego". Barierę stawia świadomość nadrzędna, czyli w tym przypadku ty. Kto powiedział, że oni tego nie potrafią? Każdy kto musiał pokonać swoją barierę?
Tulpy potrafią równie dobrze kontrolować ciało tak jak i ty. tylko trzeba im to umożliwić, pozbywając się swojej bariery.

No i niby czemu mieliby cię kłamać? Po prostu im zaufaj.
Odpowiedz
#6
U nas przy przełączaniu pojawiają się bardzo mocne reakcje czasem na granicy bólu. Poczucie rozpychania, pieczenia w klatce piersiowej etc. Jednak jeżeli wierzyć teorii, że powstaliśmy na drodze traumy i/lub jesteśmy połączeni z bardzo silnymi odłączonymi emocjami, ból i nieprzyjemne doznania nie są związane z naszym pojawianiem się tylko z równoczesnym fizycznym odczuwaniem emocji, które zachodzą jako zmiana w ciele. Wyobraź sobie, że jesteś nagle przstraszony - stają Ci włoski na karku, serce bije mocniej etc - tak pojawia się Jaston. Hauey z kolei przychodzi z gniewem, zatem ciało się spina. Ponieważ ciało Host jest z reguły napięte, moje pojawianie się wiązało się z uczuciem rozluźnienia.

Idąc dalej tym tropem, jeżeli Twoje tulpy są raczej stanem intelektualnym i nie mają powiazanej głównej emocji, wówczas nie musisz odczuwać ich w ciele - tak mi się wydaje. Tak u nas pojawia się Grand, Johansen, Yortif. Po prostu nagle są i komentują jako głosy w głowie. Może to wynika z ich ciągłej obecności. O tym, że zaszła zmiana, orientuję się /ja-Cervet/ po chwili głównie po zmianach w postrzeganiu świata i pewnych zmienionych tendencjach (czyli np. bardzo silnemu pragnieniu by czytać rozprawę naukową etc)
Mnogość


Odpowiedz
#7
@Kniaziewiczowna
Lol, nawet zapomniałem jak na początku myślałem, że przejmowanie jest trudne. Gdzieś o tym zapomniałem im dalej brnąłem w tulpy big grin
@cervet
To co napisałeś w drugiej części postu jak najbardziej pasuje do nas. Bader i Yuni dużo mówią niż nakładają się itp. Dla mnie zawsze byli bardziej głosami w głowie.

Wyzbyłem się wszelkich wątpliwości i to zaczyna działać. Yuni strasznie polubiła rysowanie, a Bader ciągle gdzieś chce wychodzić na spacery. Dzięki jeszcze raz wam za pomoc smiling
Bader&Yuni
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości