Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwitor-kalkulator
Mam małe pytanko na temat pewnego eksperymentu... otóż nie siedzę zbyt głęboko w tematyce serwitorów, ale zastanawiałem się czy możliwe byłoby napisanie serwitora-kalkulatora, z dostępem do całej pamięci, podświadomości, wiedzy obliczeniowej, zapomnianych wzorów na różne dziwne rzeczy itp. :3 Otóż pytanie moje brzmi: byłoby coś takiego możliwe? Proszę o sugestie i obiekcje ^^
[Obrazek: dpxj.jpg]
Ash: /w takim czymś piszę ja, Ashley Sleepy /
F: /to Fleux/
As: /a tutaj Asashi!! \(>o<)/ /
N: /Nya desu~! =3/
Odpowiedz
Tak ... jest to możliwe ... nawet prawie wykonalne dla nas... ale jak na razie mamy tylko prosty kalkulatorek
mnożenie dzielenie dodawanie odejmowanie potęgi i pierwiastki (w tych ostatnich robi błędy) ale do poważniejszych działań nie doszliśmy ... znaczy Wi coś tam z nim kombinuje ale ja się tym aktywnie nie zajmuje bo mi wystarcza
Odpowiedz
O serwitorach dowiedziałem się na jednym forum ezoterycznym i twierdzę, iż administracja nie powinna tego dopuszczać. Powinieneś się tym zająć pod względem psychologicznym, techniki uczenia się i zapamiętywania.
Czasami życie okazuje się być śmiercią, prawda błędem a władza niewolą.
Czasami sam nie wiem czy wyciągam do czegoś ręce czy robi to ktoś za mnie.
W świecie nie ma zjawiska ani nawet myśli bez przyczyny, a karawana jedzie dalej.
Odpowiedz
Do serwitora można podejść w naukowy sposób. *sic* Więc nie ma problemu w tym, żeby admini to tu dopuszczali.
"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie."
Odpowiedz
W naukowy sposób? Jaki? To tak jakby do wzywania demonów podchodzić w naukowy sposób. A może wzywanie demonów jest czymś w rodzaju tworzenia tulpy tylko różni się tym, że ma religijne podejście?
W świecie nie ma zjawiska ani nawet myśli bez przyczyny, a karawana jedzie dalej.
Odpowiedz
Serwitor jest uznawany za coś w rodzaju 'programu', który możesz w swoim mózgu umieścić. Jeśli wyobrazisz sobie, że mózg to komputer, to serwitor jest po prostu jakimś programikiem, który w nim działa.
Może mylisz serwitora o jakim tutaj jest mowa z przywołańcami, o których mowa na forach ezoterycznych. Mogli wykorzystać tą samą nazwę, ale sama idea tu i tam różni się zasadniczo, na bogów.
"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie."
Odpowiedz
Zacznijmy od tego, iż servitor w sensie ezoterycznym może być nie tylko przywołany ale i stworzony. Poza tym samo pojęcie "servitor" zostało wykreowane przez ezoteryków (z angielskiego słowa "serve" czyli "służyć") tak więc to wy na ten swój 'program' powinniście zmienić nazwę. Nazwa "przywołaniec" ma się do ezoterycznego servitora nijak ponieważ oznacza tyle, co istotę przywołaną tak więc ducha, demona, servitora bądź kogo tam jeszcze można wezwać. Owszem, idea się różni tylko pytanie czy sama praktyka się różni. Jeśli tak to czym?
Odpowiedz
słowo tulpa niestety też pochodzi z metafizyki, a konkretnie z buddyzmu. Tybetańska tulpa różni się od naszej, ale nikt nie ma zamiaru zmieniać nazwy, która się przyjęła, tak samo jest z tymi serwitorami chyba.
Odpowiedz
Czym poza podejściem i teoriami różni się tybetańska tulpa od waszej? No bo ja na przykład nie wiem.
Odpowiedz
Tulpa tybetańska była mniej więcej tym, co my teraz nazywamy serwitorem. Konstruktem umysłowym. Nie była wolna i świadoma. A nawet jeśli była, to nie w ten sposób.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości