Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwijanie pamięci mięśniowej
#11
Może to i nie ma nic wspólnego z "wl" i z tym o czym piszesz (chociaż ma z mięśniami i nawykami) ale jakieś 6 lat temu przebywając z jednym bezimiennym (którego kiedyśtam opisałem tutaj w dziale meta) nieświadomie wyrobiłem sobie przyzwyczajenie (nauczyłem się) chodzenia w sposób pewny, ze stale lekko napiętymi mięśniami (ręce wtedy są nieruchome zamiast kołysać się jak u większości).
Czasami życie okazuje się być śmiercią, prawda błędem a władza niewolą.
Czasami sam nie wiem czy wyciągam do czegoś ręce czy robi to ktoś za mnie.
W świecie nie ma zjawiska ani nawet myśli bez przyczyny, a karawana jedzie dalej.
Odpowiedz
#12
Ta Mokotów zmienia ludzi ;D

Tak na serio to się ciesze że wreszcie ktoś to potraktował inaczej niż krytyka ale cóż poradzić polska to polska.
Myślę czasem, że życie to tylko 1 wielki żart bez puenty, który musimy przeczekać aż śmierć nas uwolni i zaniesie w nicość.
Odpowiedz
#13
Wiesz, to tylko i wyłącznie twoja sprawa co tam robisz w WL ^^ Tak tylko pytałam. Z drugiej strony, możesz też np. ćwiczyć w realnym świecie przy okazji ćwicząc nakładanie, już później smiling
Obecnie jest nas tutaj trójka. Ja piszę zwykłym tekstem.
Ja, czyli Prince, piszę na niebiesko
Wilczyca, choć nie sądzę by chciała, może pisać {w takich nawiasach}

~*~Nasz blog~*~
Odpowiedz
#14
Krótki filmik tłumaczący relacje między wyobrażaniem sobie różnych akcji, a robieniem ich. (Po angielsku)
https://www.youtube.com/watch?v=-v-IMSKOtoE

W skrócie, wyobrażanie sobie akcji uaktywnia te same ścieżki w mózgu, co wykonywanie tej akcji. I jedno może wpływać na drugie. Będzie nam łatwiej wyobrazić sobie coś, co potrafimy robić dobrze, niż coś, w czym nie jesteśmy doświadczeni. Lecz samo ćwiczenie danej akcji w myślach, może polepszyć nasze umiejętności wykonywania ich na prawdę.

Przykład z video powyżej:
Wyobraź sobie iż piszesz swoje imię długopisem, używając swojej dominującej ręki.
Prawdopodobnie zajęło ci to podobną ilość czasu, jaką zajęłoby ci napisanie tego normalnie. Teraz zrób to samo, ale drugą ręką. Najprawdopodobniej zajęło ci to trochę dłużej.

W video wspomnieli także o dwóch ciekawych eksperymentach.

Pierwszy:
Dwie grupy miały przez 2 godzinny dziennie uczyć się grać na pianinie, jedna grupa uczyła się normalnie, druga nie mogła dotknąć panina, mogła sobie tylko wyobrażać iż grają.
Efektem było, iż w obu grupach ustąpiły dokładnie takie same zmiany w mózgu, i po trzech dniach eksperymentu, umiejętność grania na pianinie obu grup, poprawiła się tak samo. Niestety po pięciu dniach, grupa która ćwiczyła na prawdę, zaczęła osiągać lepsze wyniki. (Pomimo tego grupa od wyobrażania sobie gry, gdy dano im grać na prawdę, była w stanie dogonić grupę nr 1).

Drugi:
Dwie grupy miały robić te same ćwiczenia, tak samo jak w eksperymencie pierwszym, jedna robiła je w myślach.
Pierwsza grupa powiększyła siłę ćwiczonych mięśni o 30%, gdy druga powiększyła je o 22%. Wynika więc z tego, że same myślenie, może nie będąc aż tak skuteczne jak robienie czegoś na prawdę, dalej daje pewne efekty.

Także tak, ćwiczenie akcji jak samo obrona w wl, teoretycznie powinno naprawdę być wstanie wyrobić ci odruchy, a nawet i dać trochę siły. Niestety, nie ważne jak piękne by to nie było, nie zastąpi to prawdziwych ćwiczeń. W każdym razie nie zaszkodzi :p

Więcej informacji o tym jak to działa, i podanych eksperymentach jest w opisie podanego wyżej video.
Odpowiedz
#15
Dzięki za poparcie mojej tezy, mam nadzieję iż ludzie zaczną korzystać z tych "umiejętnośc" ponieważ stwarzają wiele możliwości i pozwalają wykorzystać dodatkowo czas w "WL".
Myślę czasem, że życie to tylko 1 wielki żart bez puenty, który musimy przeczekać aż śmierć nas uwolni i zaniesie w nicość.
Odpowiedz
#16
od czterech lat praktykuję świadome śnienie , jeśli o śnie mowa pamięć mięśniową faktycznie można trenować.
Musisz jednak wiedzieć że nie jest to do końca miarodajne smiling
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości