Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mówienie rodzicom o tulpach
#11
Moim zdaniem dążenie do osądzenia czy warto lub nie warto ma sensu. Rodzice są różni, tak samo jak otoczenie i inni ludzie. Mądra osoba sama będzie wiedziała co ma zrobić. Nie każdy się dzieli swoimi umysłowymi sprawami, a tulpy takowymi przecież są. Młodsi raczej chętniej podzielą się tulpami, bo czują się bardziej związani z rodzicami. I jak już mówić to lepiej teraz, niż później. Jest szansa na potraktowanie tego jako kolejnego wymysłu młodego nastolatka.
Bader&Yuni
Odpowiedz
#12
Jak istnieje taki temat, to i ja się wypowiem.

To jest raczej jedna z kwestii, która zależy wyłącznie od subiektywnego podejścia do niej samego zainteresowanego. Jednak to czy ktoś powie rodzicom o tulpach czy też zdecyduje się na pozostawienie ich w błogiej nieświadomości, zależy od jednego bardzo ważnego czynnika. Jak bardzo ufasz swoim rodzicom. Myślę, że zaufanie do danej osoby nie tyczy się tylko rodziców, ale każdego przyjaciela czy znajomego.

Przynajmniej ja tak mam. Jeśli komuś ufam i wiem, że jest osobą tolerancyjną, to mogę powiedzieć, ale jeśli już na kilometr od jakieś osoby śmierdzi od niej "januszem", który wyśmieje, to wiem że lepiej kwestię tulp przy takim osobniku przemilczeć. Takie podejście w moim wypadku dotyczy każdej osoby, od randoma z ulicy/z neta, aż po rodziców (w moim wypadku rodzica, bo od 2012 (czyli przed stworzeniem mojej pierwszej tulpy) mam już tylko mamę). Wolę po prostu wybadać podejście danej osoby do tematu, zanim podejmę jakąkolwiek decyzję.

Tak samo też w przypadku mamy, najpierw wybadałem, a potem powiedziałem o tulpie. Jednak nie na zasadzie wypalenia "mamo, mam tulpę", tylko wtrącając ten temat w środku rozmowy. Moja mama to akurat mnie w miarę rozumie, bo powiedziała, że wiele osób samotnych decyduje się na stworzenie wymyślonych przyjaciół - pojęcie tulpy jest jej nieznane, więc używam określenia "wymyślony przyjaciel".

Uważam więc, że kwestia czy dany tulpiarz zdecyduje się powiedzieć swoim rodzicom o tulpach i w jaki sposób to zrobi, to jego indywidualna sprawa i nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie w sposób: "tak, powiedz" albo "nie, nie mów". Jeśli ufasz swoim rodzicom i wiesz, że nie śmierdzi od nich "januszem" i "grażyną", możesz rozważyć powiedzenie im o swoich tulpach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości