Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Forcing] Konkretne wyjaśnienie wykonywania forcingu
Kategoria[Forcing]
#2
Okej, to może ja. Konkret. Forcing jest wymuszeniem aktywności tulpy poprzez interakcję z nią lub jej interakcję z kimś/czymś.

Zwykle podział na forcing aktywny i pasywny obejmuje kolejno interakcję z tulpą w WL oraz podczas wykonywania czynności dnia codziennego, kiedy interakcja z tulpą jest na drugim planie. Myślę jednak, że ten podział kuleje, choćby ze względu na to, że część hostów nie posiada WL, głównie forcują "pasywnie", itd. Załóżmy zatem roboczo, że nie ma podziału, a możemy jedynie określić to, jak wartościowy ten forcing jest.

Forcować możesz zarówno na głos, jak i w myślach. Zależy to od twojej wygody, wygody tulpy czy umiejętności z komunikacji z nią (np. jeśli nie odróżniasz myślogłosu swojego od jej). Im bardziej podczas forcingu skupiasz się na tulpie, tym bardziej wartościowy jest forcing. Możesz forcować używając WL, możesz też usiąść na kanapie i wyobrazić sobie, że tulpa siedzi obok ciebie z kubkiem kakao. Sposób forcowania powinieneś dopasować do swoich preferencji i możliwości. Efekty forcingu w postaci rozwoju tulpy są zależne od jego intensywności. Można więc powiedzieć, że forcing angażujący największą ilość zmysłów i twojej koncentracji, to forcing aktywny.

Forcing pasywny wykonujesz, kiedy poświęcasz tulpie mniej uwagi, mniej koncentracji, dostarczasz jej mniej bodźców i zmuszasz ją do aktywności mniejszej, niż podczas forcingu aktywnego, robiąc to jednocześnie o wiele częściej, np. podczas lekcji czy pracy, kiedy zmuszony jesteś zająć się obowiązkami, ale utrzymujesz z tulpą kontakt. To wszystko nie znaczy jednak, że forcing pasywny jest bezwartościowy, a jedynie to, że rozwój tulpy jest wolniejszy, niż gdybyś poświęcił jej pełnię uwagi.

Dobrym rozwiązaniem jest forcować w miarę możliwości zarówno pasywnie, jak i aktywnie, np. częste ale krótsze sesje pasywnego i długa intensywna sesja aktywnego rzadziej, np. raz-dwa na dobę. Jest to dość rozsądne, biorąc pod uwagę fakt, że rzadko się zdarza, aby mieć cały dzień absolutnie wolny do przeznaczenia na forcing, a trzeba przecież jeszcze spać. Należy jednak pamiętać, że nawet wykonując sesję forcingu aktywnego choćby ten raz na dobę, dobrze jest dopełnić go forcingiem pasywnym podczas dnia. Aktywność tulpy jest wtedy ciągła, rozwija się bez długich przerw i myślę, że zwłaszcza na początku jest to ważne. Jeśli zdecydujesz się forcować aktywnie raz-dwa dziennie, do tego krótko, może zdarzyć się tak, że tulpa będzie rozwijać się bardzo długo lub w ogóle.

Co do wykonywania konkretnych czynności podczas forcingu, musisz wypracować je sobie sam.

Pytania?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Konkretne wyjaśnienie wykonywania forcingu - przez Użytkownik2 - 04-11-2017, 23:26
RE: Konkretne wyjaśnienie wykonywania forcingu - przez Modra - 05-11-2017, 01:19
RE: Konkretne wyjaśnienie wykonywania forcingu - przez Użytkownik2 - 05-11-2017, 01:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości