Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neurony, które wyszły z siebie. Neurobiologiczne podstawy zjawiska tulpy
Kategoria
#11
Świetna robota smiling Czekam z niecierpliwością na dalsze części.
<takimi nawiasami oznaczam wypowiedzi Marco>
Odpowiedz
#12
Dzięki, Solange.

Aktualizacje:
[17.05]
- zakończony fragment 'Egoistyczne i dzikie neurony' (str. 1),
- słowo 'agent' i 'agencja' zastąpione 'interesantem' i 'grupą interesu'. W języku polskim te słowa bliższe są znaczeniu, o jakie chodzi w tekście.
[20.05]
- zakończony fragment 'Interesanci w pełnej krasie' (str. 3).
[30.05]
- zakończony króciutki fragment 'Poziom 2: moduły' (str. 5).
[09.07]
- zakończony fragment 'Poziom 3: interesanci pod-osobowi' (str. 5). Tak, tak, tutaj już wchodzimy w tematykę 'wewnętrznych demonów'. :>
Odpowiedz
#13
To jest tak niezmiernie ciekawe, że przeczytałam drugi raz.

Odpowiedz
#14
Czekam na dalsze tłumaczenie. Brawa dla Ro!
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#15
Cieszę się, Byunggie, i dzięki, Szariel.

[09.01]
- zakończony krótki fragment "Poziom 4: jaźń" (str. 7),
- słowo "osoba", jako tłumaczenie "the self", zastąpione słowem "jaźń".
[10.01]
- zakończony fragment "Wady wrodzone jaźni" (str. 8). Tutaj znajduje się wyjaśnienie w jaki sposób - biologicznie - jesteśmy w stanie wyhodować dodatkowe osobowości.
- zakończony fragment "Umysł i jego mieszkańcy" (str. 10). Wielokrotnie napotykałem się na pytanie czym się różni schizofrenia od osobowości mnogiej, a te od tulpomancji, etc.; tutaj Simler dość jasno opisuje różne odmiany dodatkowych "osobowości" i rozróżnia przyczyny, dla których one powstają.
- zakończony fragment "Hodowla interesantów" (str. 11). Esencja informacji o tulpach w tym artykule: Simler cytuje tulpa.info i komentuje naszą społeczność.
- zakończony fragment "Potraktujmy demony poważnie" (str. 13).
- dodane trzy przypisy tłumacza; jeden z nich to sprostowanie mitu "100 godzin".



TŁUMACZENIE ZAKOŃCZONE.

Link: https://docs.google.com/document/d/1GDiq...sp=sharing

Sugestie w pliku pozostawiam otwarte, ten tekst zawsze może być lepszy.
I, oczywiście, zachęcam do dzielenia się przemyśleniami na temat treści artykułu w tym temacie.
Odpowiedz
#16
Miło to przeczytać przeczytać po polsku. Dobra robota. Osobiście bym umieścił linka na stronie głównej w zakładce artykuły, bo to bardzo wartościowy materiał, nie wiem jeszcze co na to reszta administracji, ale jakby co, nie miałbyś nic przeciwko?
Odpowiedz
#17
Pewnie, że nie. Dobrze mi z tym, że okazałem się użyteczny.
Odpowiedz
#18
Dobra robota
Tak, jak ustalaliście z Eisem, pozwoliłam sobie umieścić artykuł również na Myśloformie - a także nieco go zredagować, głównie pod kątem formatowania.
[link]
Odpowiedz
#19
Ok.
Przy okazji: można spokojnie zastąpić słowo 'tulpa', w 'neurobiologiczne podstawy zjawiska tulpy', słowem 'myśloforma'. W końcu, tekst nie dotyczy tylko skomplikowanych myśloform-osób/osobopodobnych (tulp), ale generalnie różnych rodzajów głosów w głowie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że każda myśloforma to mniej, lub bardziej, złożony i niezależny interesant.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości