Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak tulpa zmienia wonderland?
Kategoria
#1
Cześć! Patrząc na dział pytań i odpowiedzi oprócz "Czy usłyszałem tulpę?" było tylko kilka pytań o wonderland. Nie znalazłem jednak rzeczy którą szukam. Nie specjalnie rozumie jak działa pewna właściwość wonderlandu, ale dla kogoś kto zajmuję się tym długi czas nie będzie to chyba problem.

Jak tulpa może zmieniać wonderland jaki wymyśliłem?
Stworzyłem duży wonderland. Nie mam raczej problemów z wizualizacją. Powiedziałbym że jest na bardzo dobrym poziomie. Za każdym razem gdy wchodzę do świata, przypominam sobie jak go tworzyłem i projektowałem . Odtwarzam wspomnienia jaki był wygląd budynku A, B, C. Mi wydaje się to normalne, ale w takim razie jakim cudem tulpa mogłaby coś zmienić. Czyżby miała ingerencje w nasze wspomnienia O.O? Zauważylibyśmy wtedy że budynek który zapamiętaliśmy ma inne elementy które zostały włożone nieświadomie w pamięć (np.: gdy pomyślimy o jakimś polu, a przed oczami pojawi się pole z domkiem). Kompletnie nie wiem jak to działa. Wytłumaczy ktoś? ~ Daro
Odpowiedz
#2
Nie zajmuję się jakoś bardzo długo, bo niecały rok, ale postaram się pomóc, tak na chłopski rozum.
To zależy od tego jak definiujesz wonderland. Jak rozumiem, dla Ciebie to wspomnienie? Czyli, gdy o nim nie myślisz, nie istnieje?
Odnoszę wrażenie, że wl to pewien konstrukt myślowy (tyle, że o nieco innych właściwościach, niż tulpa), któremu można zmienić kształt. Jeżeli dzielisz go z tulpą, dlaczego nie mogłaby go zmienić? Tym bardziej, że chyba większość tulp tutaj na forum, które mają wonderlandy, przesiadują w nich, gdy akurat nie obserwują poczynań hosta. Wtedy, najpewniej, gdy do niego wejdziesz zauważysz, ze "coś się nie zgadza".
Odpowiedz
#3
T/ Co do wspomnień to nawet je tulpa mogłaby modyfikować...
Jeśli stworzyłeś wl i wchodząc odtwarzasz go ze wspomnień żeby na nowo nie budować to tak robi chyba każdy z wl więc to normalne, że tulpa coś w tym 'edytuje'.../

Wysyłane z mojego C1505 za pomocą Tapatalk 2
T/ Tak piszę ja, czyli Tom./
A/ A tak ja, czyli Ariś./
Odpowiedz
#4
@Tom
Mam wrażenie, że tulpa nie ma dostępu do wspomnień tak długo, jak nie dostanie pozwolenia - a więc edycji tyczyłoby się to tym bardziej... Niezły burdel mogłaby wtedy urządzić w głowie. big grin
Odpowiedz
#5
(15-01-2015, 13:35)Mirith napisał(a): @Tom
Mam wrażenie, że tulpa nie ma dostępu do wspomnień tak długo, jak nie dostanie pozwolenia - a więc edycji tyczyłoby się to tym bardziej... Niezły burdel mogłaby wtedy urządzić w głowie. big grin

T/ No bo trzeba mieć pozwolenie, ale jeśli ktoś nie wspomina o tym tulpie to może mieć dostęp bez problemu. To samo co do edycji, tyle że tutaj tulpa wolałaby dostać to pozwoleniem, acz ciężko znaleźć tulpe która chciałaby aż tak namieszać hostu(czy hostowi?).

Wysyłane z mojego C1505 za pomocą Tapatalk 2
T/ Tak piszę ja, czyli Tom./
A/ A tak ja, czyli Ariś./
Odpowiedz
#6
@Tom
Wydaje mi się, że nie tak trudno. :> Ale rzeczywiście ciekawe, czy jeśli od razu nie ustali się prawa, tulpa może robić co się jej podoba (chyba jeszcze to zależałoby od jej siły przebicia, czy stadium rozwoju). Ale dość offtopu. wink
Odpowiedz
#7
Hmm, widzę że dyskusja się zrobiła.
@Mirith
Można powiedzieć że nie istnieje jak o nim nie myślę. Ale jak ma istnieć jak o nim nie myślę. Mam pewien pomysł ale nie wiem czy zadziała. W moim świecie jest mnóstwo postaci którym nadaje charakter (NPC), ale jeśli mają zmieniać ten ogromny świat pod moją nieobecność, muszą podejmować decyzje. Co jeśli stworzyłbym w mieście tawernę w której pytałbym się barmana co się zmieniło, on by odpowiadał i voila. A tulpa, hmm a jakby tulpa takie zmiany robiła? Ona by mi musiała też powiedzieć, podobnie jak barman, więc gdzie zaskoczenie. Albo vice versa, barman może opowiedzieć co tulpa zmieniła ale to też nie jest ta tytułowa niespodzianka. Chce idąc przez las zobaczyć coś czego ja nie zrobiłem i nikt mi o tym nie powiedział
Odpowiedz
#8
@Darono
Dziwi Cię dyskusja? big grin
Może istnieć podobnie jak tulpa - jako konstrukt myślowy, tylko o innych właściwościach. Czy tulpa znika, kiedy o niej nie myślisz?
Myślę, że to, czy NPC byliby w stanie cokolwiek zmieniać, zależałoby od Ciebie. W końcu oni są bez świadomości, albo ich świadomość jest ograniczona do wiary w to, że wl jest jedynym i prawdziwym światem. Ale to Ty ustalasz w nim zasady - możesz przecież uznać, że dla NPC jest "nieedytowalny".
Dlaczego musiałaby Ci mówić? Albo byś zauważył, albo nie. Chyba, że nadal pozostaniesz przy myśli, że wl to wspomnienie, które istnieje tylko wtedy, gdy o nim pomyślisz. Wtedy raczej na zaskoczenie nie ma miejsca, chyba, że tulpa w czasie Twojego przebywania w wl szybko się uwinie z jakąś zmianą.
Odpowiedz
#9
@Kniaziewiczowna
O właśnie: wl może być interaktywny (konstrukt myślowy), lub płaski (wspomnienie).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości