Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charakter pisma hosta i tulpy
#1
Jak powszechnie wiadomo, ludzki charakter pisma zawiera wiele informacji na temat charakteru i psychiki danej osoby. Możemy na jego podstawie stwierdzić nie tylko wiek (pismo dziecięce vs. pismo dorosłego), ale także płeć, pewne skłonności i predyspozycje czy np. intro/ekstra -wersję.
Pismo jest więc niemałą skarbnicą informacji.
Dzisiaj podczas zajęć na studiach, bawiłam się z Princem, ćwicząc przejmowanie mojej ręki. Chciałam sprawdzić, jak będzie mu to szło w mocno rozpraszającym środowisku, w momencie w którym musi jednocześnie zachowywać pozory "normalności". Podczas zabawy zauważyliśmy jednak ciekawą, choć po dłuższym zastanowieniu, wcale nie tak zaskakującą rzecz - nasz charakter pisma się różni.
Nie myśleliśmy o tym przed spisaniem notatek, dopiero w trakcie pisania zauważyłam, że Prince pisze inaczej niż ja, w momencie w którym musiałam go upomnieć, że ja potem tych notatek nie rozczytam. A dla niego było to zupełnie naturalne, że pisał jak pisał.
Postanowiliśmy więc założyć wątek, w którym podzielimy się tymi próbkami naszego pisma i zapytamy o różnice innych.

UWAGA! Eksperyment jest przeznaczony dla tulp/hostów co najmniej zaznajomionych z techniką przejmowania. Nie mamy tu na myśli pisma proxowanego, bo choć dyktowane przez tulpę jest ono pisane przez hosta (a więc na jego charakter wpływa osobowość hosta, nie tulpy).

NASZE PRZYKŁADY

Prince:
1.
Spoiler:
[Obrazek: alsO5Tk.jpg]
2.
Spoiler:
[Obrazek: 7E20BbM.jpg]


Ruda:
1.
Spoiler:
[Obrazek: S4ghrNi.jpg]
2.
Spoiler:
[Obrazek: OEvHtJ1.jpg]

Zachęcamy do podzielenia się swoimi eksperymentami smiling

P.S. Na drugim przykładzie pisma Prince'a w pewnym momencie poprosiłam go by się pilnował z charakterem pisma, żebym mogła to potem odczytać. Jak sądzicie, w którym to było miejscu?
Obecnie jest nas tutaj trójka. Ja piszę zwykłym tekstem.
Ja, czyli Prince, piszę na niebiesko
Wilczyca, choć nie sądzę by chciała, może pisać {w takich nawiasach}

~*~Nasz blog~*~
Odpowiedz
#2
Od razu widać, że pismo Prince'a jest bardziej pochyłe i zamaszyste c: Niestety nie mogę lepiej się przyjrzeć i określić, gdzie poprosiłaś o zmianę, bo jestem na telefonie ;-; Mam taką jedną książkę, wprawdzie o wróżbach, ale jest tam cały dział poświęcony interpretowaniu pisma i przekładania jego wyglądu na cechy charakteru. Mogę więc trochę pomóc w tej kwestii :3

Ogólnie temat jest bardzo ciekawy, oto nasze próbki pisma (mimo wszystko widzę podobieństwa, może tulpy korzystają z mojej pamięci mięśniowej?):

Tapnięte moją sową pocztową


Załączone pliki
.jpg   uploadfromtaptalk1427131862014.jpg (Rozmiar: 63.19 KB / Pobrań: 106)
.jpg   uploadfromtaptalk1427131888954.jpg (Rozmiar: 62.56 KB / Pobrań: 87)
.jpg   uploadfromtaptalk1427131905894.jpg (Rozmiar: 65.64 KB / Pobrań: 75)
Odpowiedz
#3
Oto moje obserwacje:
Zacznę od Jaskier, bo mi najłatwiej:
Wydaje mi się, że jest znacznie młodsza od pozostałej dwójki - całe pismo jakoś tak do mnie "przemawia" xD
Poza tym jej duże litery są zamaszyste i ozdobne - jest kreatywna, może nawet jest typem marzycielki.
Ogólnie jej pismo jako takie jest najbardziej "ściśnięte" z waszej trójki (aczkolwiek nie mam pojęcia co to może oznaczać).

Poem:
Masz najprostsze pismo - w sensie litery są proste, okrągłe, a także (w przeciwieństwie do Siriany) dodajesz do nich ozdobniki (np. daszek nad "ł" , przeciąganie pętelki w "j" albo "y").
W odróżnieniu od dziewczyn, twoje "H" jest proste jak drukowane, a nie z pętelkami jak pisane.

Siriana:
Ty z kolei jesteś oszczędna jeśli chodzi o litery - "l" to u ciebie tylko prosta kreska, nie łączysz raczej liter tylko zostawiasz między nimi minimalny odstęp. Poza tym twoje litery są raczej małe.
Obecnie jest nas tutaj trójka. Ja piszę zwykłym tekstem.
Ja, czyli Prince, piszę na niebiesko
Wilczyca, choć nie sądzę by chciała, może pisać {w takich nawiasach}

~*~Nasz blog~*~
Odpowiedz
#4
Dla dobra ogółu nie wrzucę swojego pisma, byście nie odczytywali z niego kryptogramów i hieroglifów. Jednak może za chwilę zedytuję i coś wrzucę jak zdobędę dobrej jakości zdjęcie.
Odpowiedz
#5
Ruda napisał(a):P.S. Na drugim przykładzie pisma Prince'a w pewnym momencie poprosiłam go by się pilnował z charakterem pisma, żebym mogła to potem odczytać. Jak sądzicie, w którym to było miejscu?
Czy zmiana nastąpiła w momencie pisania słów "invisibility cap"? Tak mi się wydaje.

Co do samych różnic pisma: jak pisała Siri, tulpy mogą korzystać z pamięci mięśniowej, więc dopóki nie wyćwiczą się w pisaniu, ich pismo może być bardzo podobne do pisma hosta. Kiedy jednak przekroczą granicę i zaczną pisać po swojemu?
Siri i Ruda - kiedy zauważyłyście, że pismo Was Wszystkich jest różne?
Odpowiedz
#6
U Jaskier widziałam cały rozwój jej pisma, bo kiedyś bardzo zainteresowała się moimi lekcjami i uparła się, że będzie uzupełniać moje ćwiczenia. Na początku jej pismo było dosyć podobne do mojego - mniej pewne, oczywiście, ale jednak podobne. Dopiero gdzieś tak przed świętami jej pismo zaczęło wyglądać tak, jak prezentuje się teraz. U Poema nie miałam takiej okazji, podpisywał jedynie rysunki, więc trudno było to obserwować. Mogę powiedzieć jedynie, że na początku jego pismo było masakrycznie wręcz kanciaste.

Chętnie pomogę z interpretacją pisma, znalazłam książkę, o której mówiłam. Uwzględnia się dosłownie wszystko! Nacisk, nachylenie, kształt, mała literka t, domykanie liter, marginesy, wielkość, układ linijek... Sporo tego.

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#7
Podaj mi tytuł książki, to może znajdę PDFa i sama sobie poanalizuję big grin

@Mollyier
Dokładnie to jak pisał "queen - Królowa dziewica" ale fakt, dopiero przy tym "invisibility cap" widać dokładnie, że zaczął dostosowywać pismo smiling
Obecnie jest nas tutaj trójka. Ja piszę zwykłym tekstem.
Ja, czyli Prince, piszę na niebiesko
Wilczyca, choć nie sądzę by chciała, może pisać {w takich nawiasach}

~*~Nasz blog~*~
Odpowiedz
#8
Nie wiem, czy znajdziesz, a nawet jeśli - to gruba książka xd
Philip Wilson, 'Wielka Księga Wróżb'. Data wydania - 1997 rok. Rozdział 'wiedza grafologiczna' - strona 405.

Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz
#9
Ruda napisał(a):Jak powszechnie wiadomo, ludzki charakter pisma zawiera wiele informacji na temat charakteru i psychiki danej osoby. Możemy na jego podstawie stwierdzić nie tylko wiek (pismo dziecięce vs. pismo dorosłego), ale także płeć, pewne skłonności i predyspozycje czy np. intro/ekstra -wersję.
Jak powszechnie wiadomo, grafologia jest uważana za pseudonaukę.
Odpowiedz
#10
Mon napisał(a):Jak powszechnie wiadomo, grafologia jest uważana za pseudonaukę.

{Tulpy zresztą też.}


Tapnięte moją sową pocztową
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości