Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test osobowości: 16personalities
#1
Chyba raz na forum było o tym teście wspominane, ale nie widziałem, żeby ktoś specjalnie się zainteresował, tym bardziej, że wszystko było po angielsku. Teraz jest dostępna wersja polska. Test jest całkiem interesujący i mam wrażenie, że może się przydać w ocenie zmian, jakie mogą zachodzić w charakterach w kontekście tulpomancji na przestrzeni czasu.

Test: http://www.16personalities.com/pl

A dodatkowo podrzucam swój wynik: http://www.16personalities.com/profiles/55784a1719535 ESTJ-A
I host: http://www.16personalities.com/profiles/55784f44595db ESFP-A
Oraz 'wspólny' wynik, zanim powstałem: http://www.16personalities.com/enfj-personality ENFJ-A
Odpowiedz
#2
http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_horoskopowy tyle w temacie testów osobowości imo.
Odpowiedz
#3
Cytat:http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_horoskopowy tyle w temacie testów osobowości imo.
Jak najbardziej taki efekt istnieje i ma zastosowanie w przypadku większości internetowych quizów w stylu 'jaką postacią z Pottera jesteś'.
Istnieją jednak narzędzia, które działają, np. EPQ-R. Natomiast to, co zalinkowałem, to ogólny test orientacji osobowości w kontekście pewnych elementów - to, zresztą, nie pierwszy test, który opiera się na pięciu wymiarach osobowości (jak wspominany EPQ-R, albo testy dotyczące Wielkiej Piątki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_pi%C4%85tka). Może dodam swoje statystyki do pierwszego posta zamiast ogólnego linka, chociaż mam je po angielsku.

Czekaj, Mon, przecież to Ty linkowałeś ten test w temacie o Ennagramie, prawda? Szukałem wyszukiwarką guglową.
Odpowiedz
#4
Mhm, to było jakieś 2 lata temu chyba.
Odpowiedz
#5
2 lata temu wierzyłeś w horoskopy? :>
Odpowiedz
#6
nie, 2 lata temu lubiłem bawić się w takie testy. Efekt horoskopowy nie dotyczy tylko horoskopów, ale tego, że mamy tendencje do przyjmowania wyników przygotowanych na podstawie informacji, które nas dotyczą jako prawdziwe. Zapewne obraz osoby przygotowany na podstawie testów MBTI jest bardziej zgodny z rzeczywistością niż horoskop, chociażby z tego powodu, że informacje, które podajemy to nie data urodzenia, tylko odpowiedzi na pytania, które rzeczywiście naszej osoby dotyczą. Jednak obawiam się, że te odpowiedzi mogą zmieniać się w czasie, niekoniecznie z powodu tulpy. U mnie po wyniki się różniły w kilku próbach w krótkich odstępach czasu ( INTP, INTJ, ISTP ). Mimo wszystko uważam ten test za lepszy od enneagramu, podział na 4 osie to postęp w porównaniu do 9 arbitralnie narzuconych kategorii.
Odpowiedz
#7
Polecając ten test miałem na myśli ogólny kierunek/tendencję osobowości, z dużym marginesem błędu. Natomiast zdaję sobie sprawę, że nawet nastrój może zmienić jego wynik (host wcześniej zrobiła taką próbę). Co nie zmienia faktu, że część informacji może się przydać do oszacowania ogólnej tendencji. Ciekawa na przykład może być nie tylko sama zmiana, ale konglomerat cech ogólnych później rozbity w dwie osobowości tulpy i hosta o nieco innych tendencjach.
Odpowiedz
#8
Efekt horoskopowy wynika też z tego, że takie testy nie są napisane bardzo konkretnie - byłoby to jednak bardzo trudne, bo trudno zdefiniować dokładnie wielu ludzi i nawet na stronie jest napisane, że gdyby pięć osób powiedziało 'jestem tym i tym', to ich definicje 'tego a tego' byłyby różne.
Ja i moje tulpy zrobiliśmy test:
Ja: http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-intp -T
Poem: http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-estp -A
Jaskier: http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-infj -T /Stanowię niecały procent populacji!\

Co zabawne, zauważyłam, że u Poema dwa pierwsze znaczniki, litery różnią się od moich, a dwa ostatnie pokrywają - u Jaskier jest dokładnie na odwrót. Ponadto Jaskier, która 'jest' tego samego wieku i płci ma tę samą końcówkę, a Poem na odwrót. Pewnie w kwestii tulp to może mieć jakieś znaczenie, coś musi wpływać na to, jakie formy sobie wybierają i tak dalej...
Odpowiedz
#9
Ja- http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-intj -T(zaledwie 0.8% populacji B|)
Seo- http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-esfj -A

Wracając do mojego wyniku to taką samą osobowość ma Vladimir Putin, a gdy robiłam test na Ennagramie to osobowość miałam taką samą jak Józef Stalin. Co mnie tak do tej Rosji porównują?

Odpowiedz
#10
Ja - http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-entp / Dyskutant - adwokat diabła. Bardzo mi się to podoba.
Maks - http://www.16personalities.com/pl/osobowosc-estp / Przedsiębiorca
Zauważyłam, że i w tym, i w ennegramach wynik Maksa i Poema są zgodne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości