Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Wonderland i pytanie o forcing
Kategoria
#1
Pierwsza część tematu - nie należę do osób bez wyobraźni. Jestem pisarzem-amatorem, z masą światów na koncie, ale kiedy myślę, że mam wyobrazić sobie taki Wonderland... Nie wiem jak. Na czym to ma polegać? Zamykam oczy i wyobrażam sobie, że tam jestem? Jak mam się po nim poruszać? Czy świadomy sen jest dobrą techniką by się tam dostać? (już od dawno chciałem się go nauczyć).
Druga - chodzi mi o forcing pasywny. W wielu poradnikach jest napisane, że polega to na BEZUSTANNYM porozumiewaniu się z Tulpą. Ale bądźmy szczerzy - tak się nie da. Przynajmniej nie wszyscy tak potrafią. Nie każdy ma dar podzielności uwagi i może mówić o czymś ze znajomymi na głos, a w myślach zwracać się do Tulpy. Czy to koniecznie trzeba, tak jak mówią poradniki?

Napomnę, że jestem nowy w tym środowisku. Coś na kształt Tulpy miałem już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno dowiedziałem się o tym fenomenie od swojej dziewczyny, która kiedyś próbowała ją stworzyć.
Pragnę teraz spowodać by moja Tulpa wyszła bardziej na światło dzienne, byśmy lepiej się porozumiewali, dlatego przyszedłem tutaj smiling
Odpowiedz
#2
Pewmie, że nie da się ciągle gadać do tulpy, ona też nie będzie ciągle gadać do ciebie. Nie musisz się sugerować poradnikami i nie sądzę, by w którymkolwiek było napisane, żebyś musiał gadać do tulpy cały czas, musiałeś źle zinterpretować coś. Najlepiej spędzać czas z tulpą, gdy masz na to czas i chęci, nie musisz poświęcać na to dużo czasu, nawet kilkanaście minut dziennie powinno wystarczyć.
WL może lepiej niech wytłumaczy ci ktoś kto go ma.
Odpowiedz
#3
Mon wyjaśnił drugą rzecz,więc ja postaram się wyjaśnić pierwszą.
Tworzenie WL jest zależne od osoby.Ja mimo tego,że jestem człowiekiem o ogromnej wyobraźni,długo miałam problemy z wonderlandem.
Na początku wyobraź sobie polane.Dużą przestrzeń z samą trawą.Dalej już zależy.Ja stworzyłam mały czteropokojowy domek w którym ćwiczyłam ze Scar, a obok niego huśtawkę i duże drzewo.Ty możesz stworzyć co tylko chcesz.Nie radzę tworzyć od razu metropolii.
Najczęstszym błędem jest próba zobaczenia WL.Mamy go zobaczyć,ale oczami wyobraźni,a nie tymi prawdziwymi.
W śnie prawdopodobnie można się do niego dostać,ale ja jeszcze LD nie miałam,więc nie wiem.
S Ca Co L A J
~
Co komu do tego, jak i tak mniejsza o to?

Odpowiedz
#4
(21-06-2015, 11:26)AgnesCasidyBrouliar napisał(a): Mon wyjaśnił drugą rzecz,więc ja postaram się wyjaśnić pierwszą.
Tworzenie WL jest zależne od osoby.Ja mimo tego,że jestem człowiekiem o ogromnej wyobraźni,długo miałam problemy z wonderlandem.
Na początku wyobraź sobie polane.Dużą przestrzeń z samą trawą.Dalej już zależy.Ja stworzyłam mały czteropokojowy domek w którym ćwiczyłam ze Scar, a obok niego huśtawkę i duże drzewo.Ty możesz stworzyć co tylko chcesz.Nie radzę tworzyć od razu metropolii.
Najczęstszym błędem jest próba zobaczenia WL.Mamy go zobaczyć,ale oczami wyobraźni,a nie tymi prawdziwymi.
W śnie prawdopodobnie można się do niego dostać,ale ja jeszcze LD nie miałam,więc nie wiem.

Ale jak z tym poruszaniem się? Widzę dużo tekstów właśnie o poruszaniu się w WL, ale jak mam to robić, skoro teoretycznie w rzeczywistym świecie np. siedzę z zamkniętymi oczami i nic nie robię? To nie jest takie proste wbrew pozorom.
Odpowiedz
#5
Po prostu wyobrażasz sobie, ze idziesz. Zmienia się perspektywa, obiekty się 'przesuwają' na linii twojego wzroku. Pomocne może być wykorzystanie perspektywy postaci, jak w grach.
Odpowiedz
#6
Ja przez dwa tygodnie tylko widziałam WL.Potem jak zaczęłam poruszać się,samo jakoś poszło
S Ca Co L A J
~
Co komu do tego, jak i tak mniejsza o to?

Odpowiedz
#7
/Nie polecam tylko na początek robienie salt, Zuzi się od tego kręciło w głowie.\
Odpowiedz
#8
Też trochę czytałem o Wonderlandach i mam małe pytanko dla którego nie warto tworzyć osobnego wątku bo chyba pasuje tutaj.
Czy podróżując przez WL samemu trzeba tworzyć każdy element, czy lokacje ,,generują się" same?
Odpowiedz
#9
U mnie to wszystko tak jakby pojawiało się samo. To nadal tworzysz ty, ale mimochodem, nie zastanawiając się nad tym.
Odpowiedz
#10
Możesz generować otoczenie samodzielnie i możesz pozwolić wyobraźni robić to za ciebie. Oba sposoby są dobre. Wszystko zależy od praktyki. Przecież nie jest tak, że na początku widzi się absolutnie wszystko - najczęściej skupiamy się na tym, co akurat nas w WL interesuje a tło, czyli pozostałe przedmioty, ściany domów, krajobrazy, pojawiają się same.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości