Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utrata pamięci
Kategoria
#1
Cześć ! 

Przeglądałem pozostałe wątki i nic takiego nie znalazłem, generalnie zastanawiam się co by się stało z tulpą jak bym stracił pamięć ?! czy by zniknęła czy może wciąż bym ją widział i mogłaby mi przypomnieć kim byłem ? Jeżeli ktoś z was coś na ten temat wie to niech się tym ze mną podzieli.
Odpowiedz
#2
Umm.. wiesz, niewiele wiemy o samej tulpie, ale możemy wyciągnąć dwa wnioski:
- Jeśli tulpa to wyobrażenie - znikłaby
- Jeśli tworzenie tulpy tworzy nowe połączenia nerwowe - co bardziej możliwe - przeżyłaby.
Kapujesz?
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#3
Jeśli tulpa to połączenia neuronowe to przypuszczalnie zależałoby od samej utraty pamięci, bo to zazwyczaj wynika z uszkodzenia mózgu. Weźmy na przykład umiejętność czytania, liczenia czy logicznego myślenia, które ludzie potrafią czasem tracić, ale nie zawsze. Przypuszczalnie tulpa też by pozapominała. Przypuszczalnie próbowałbyś się jej pozbyć gdyż byłaby dla ciebie bardziej "schizofrenicznym głosem" albo właściwie dla otoczenia, któremu byś to powiedział. Bardziej zastanawia czy możliwe byłoby, żeby w poważnym wypadku uszkodziły się obszary odpowiedzialne za świadomość Hosta, ale te odpowiedzialne za tulpę przeżyły. Swoją drogą dla naszych współlokatorów w mózgu musiałoby to być ciężkie przeżycie.
/B/.../ - Tak będę cytować Bravera
Ludzie często cytują Wiedźmina "Jeśli mam wybierać między złem, a złem to wolę nie wybierać wcale" zapominając, że  " [...]niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: „Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze” . "
Odpowiedz
#4
Podejrzewam, że jeśli byłaby dobrze wykształcona, powiedzmy 'ugruntowała swój moduł', ale korzystała z Twoich zasobów pamięciowych, nie zniknęłaby (bo niby czemu?), ale też straciłaby pamięć.
Odpowiedz
#5
To chyba zależy od tego co konkretnie zostałoby uszkodzone. To, że tulpa by cię zastąpiła jest raczej mało prawdopodobne jeśli w ogóle możliwe. Gdyby uszkodzona została pamięć o znanych ci osobach tulpa by pewnie w znacznym stopniu wyparowała. Możliwe, że byś nadal z nią rozmawiał nie wiedząc z kim ani dlaczego. Umiejęności, które byś stracił straciłaby też pewnie twoja tulpa. Dlaczego właściwie cię to zastanawia?
Odpowiedz
#6
No dobra, dzięki za odpowiedź.
Podczas rozmowy z May nawinął nam się taki wątek. Pytam z czystej ciekawości wink.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości