Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klasyfikacja Tulp (Role)
#31
(21-08-2015, 00:20)Ro Tembrin napisał(a): Co rozumiesz przez 'programowanie cech'?

wybieranie cech tulpy przez hosta podczas jej tworzenia, tak jak sugerują to poradniki:
Cytat:Wybór charakteru i tym podobnych możesz pozostawić Tulpie , ale możesz też poprosić
ją, aby miała cechy, które Ty wybierzesz. Oczywiście nie znaczy to, że na pewno taka
będzie.

Cytat:Idea nadawania tulpie cech i kształtowania jej charakteru wywodzi się w polskiej społeczności z jej, nie tak dawnych, początków. W owym czasie za podstawę tworzenia tulpy służył, przetłumaczony i zapożyczony zresztą z angielskiej społeczności, poradnik(...) Wedle ówczesnych metod praca nad charakterem tulpy odgrywała znaczną rolę w tworzeniu tulpy(...)

Nadawanie cech obecnie

Obecnie dzięki doświadczeniom wielu osób wiemy, że stworzenie tulpy zajmuje jedynie chwilę, a nadawanie cech nie jest do jej stworzenia, ani funkcjonowania konieczne. Można je uważać wręcz za niepożądane, o czym będzie więcej w następnym punkcie.


Wydaje mi się, że takie manipulowanie cechami prowadzi potem do odkładania się tych negatywnych w innym miejscu.
Ciekawi mnie czy dało by się usprawnić komunikację wykorzystując umiejętności cieni w przeszkadzaniu.
Odpowiedz
#32
(21-08-2015, 00:18)Flitter napisał(a): dlatego moim zdaniem programowanie tulpie cech przy jej robieniu jest pozbawione najmniejszego sensu a jak się od początku oleje to wybieranie cech to ta równowaga sama się ustabilizuje
Nie jest pozbawione sensu, bo na przykład możesz być supersłitaśny i system dla zrównoważenia stworzy przeciętnego buca. A ty chcesz psiapsiółę, a taka nie wyjdzie z pzostawienia samej sobie.
Odpowiedz
#33
To trochę niedorzeczne wymagać od tulpy żeby była idealnie taka jak chcemy samemu nie będąc idealnym ale to tylko moje zdanie.
Może kiedyś jak będę miał czas to poprzeglądam dział "moja tulpa" żeby sprawdzić wpływ "opracowania cech" tulpy na zjawisko "cieni" ale póki co charakter tematów-notatek jest dla mnie zbyt "supersłitaśny" i jakoś nie mogę za to zabrać.
Odpowiedz
#34
(21-08-2015, 01:40)Flitter napisał(a): To trochę niedorzeczne wymagać od tulpy żeby była idealnie taka jak chcemy samemu nie będąc idealnym
No tak, ale tu z kolei sugerujesz, że sama "psiapsiółkowość" nie zostawia już pola do popisu cechom postrzeganym jako negatywne, a tak nie jest.
Odpowiedz
#35
Zastanawiam się... i zastanawiam... i nie mogę znaleźć żadnych innych ról niż te, które wymieniłem. Czy ktoś z was zauważył jakieś inne, czy po prostu to wszystkie?
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#36
A co z 'po prostu przyjacielem' i żywymi ideałami? :E Czy może to drugie już się nie liczy, bo zahacza mocno o papugowanie czy co...
Może być jeszcze tulpa, która przypomina o obowiązkach i tym podobne, ale nie wiem, jak to nazwać... Brygadzista? xD
Odpowiedz
#37
(Brygadzista Opos! Wystąp!)
Motywator? To chyba zahacza o opiekuna.....
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#38
(21-08-2015, 18:04)Szariel napisał(a): (Brygadzista Opos! Wystąp!)
Motywator? To chyba zahacza o opiekuna.....
{W moim przypadku to zahacza o tresera.}
Niekoniecznie. W końcu może po prostu przypominać, bez zagłębiania się w takie sprawy jak samopoczucie z tym związane i na pewno nie będzie ci układać nowego grafiku, tylko dbać o istniejący.
Odpowiedz
#39
Mmmm... A gdyby tak stworzyć kilka klas, w których cechy byłby ekstremalne, a kolejne byłyby ich połączeniami?
"Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie"
(To są Unisiaste wyrażenia) [A to wypowiedzi Kayli]
Df = Tulpa, Dm = Tulpamancer
Odpowiedz
#40
Rpg mocno x3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości