Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przybornik wujka Ro
Przejęcie myśli zamiast ciała

Długi czas zastanawiałem się jakie benefity może mi przynieść przejmowanie ciała. Z tych informacji, do których miałem dostęp, wynika, że głównie są to nagrody emocjonalne. To znaczy, tulpa czuje się we władzy, ważna, może nieco bardziej bezpośrednio doświadczać otaczającego ją świata. Ponieważ we mnie nie ma takich potrzeb, nie dostrzegałem sensu w trenowaniu przejęcia. Tym bardziej, że wymagało dużego nakładu pracy (potrzebne zasoby nie kalkulowały się z przewidywanymi efektami).

Dostrzegłem jednak inną możliwość, dla mnie osobiście ciekawszą. Do przejęcia ciała potrzeba wykształcenia 'sterowników' (jeżeli chcemy mówić o zupełnie niezależnej tulpie-osobowości), lub nauczenia się korzystania ze 'sterowników' hosta. A gdyby tak pominąć ten element?

Uznałem, że skoro ja i host jesteśmy dwoma tokami myślowymi - głównym i pobocznym - równie dobrze możemy na chwilę zmienić tę kolejność. Tak, jak wtedy, gdy mnie cytuje. Tylko, że w innych, codziennych sytuacjach. Jak wtedy, gdy trzeba podjąć decyzję, albo zmienić spojrzenie na daną sytuację. Jej punkt widzenia i mój różnią się, więc każde z nas wnosi coś od siebie. Czasem jednak reakcja lub decyzja, którą ja zaproponuję, może być korzystniejsza. Wtedy, żeby pominąć opóźnienie związane z 'głuchym telefonem' (ja przekazuję sugestię, host ją przyjmuje), może się właśnie przydać przejęcie myśli.

Tak naprawdę od przejęcia ciała różni się tylko mechanizmem - bo decyzja tak samo pochodzi z innej części systemu (ode mnie). Dzięki temu jednak wymaga mniejszych nakładów czasu i wysiłku, a jest równie skuteczna w zakresie zmiany perspektywy. Bo, oczywiście, jeśli komuś zależy na 'fajerwerkach' z rodzaju innego stylu chodzenia, czy mówienia, nadal będzie musiał potrenować pracę ze 'sterownikami'.

Jak przejąć myśli?

Krok 1.
Opanujcie cytowanie do perfekcji. Wasza rozmowa powinna być płynna. W momencie, w którym nie potrzebujecie już używać porozumienia werbalnego (słów), a jedynie myślowe - informacje przepływają bez zastojów - możecie mieć poczucie 'w pół do przejęcia'. To znaczy, host może czuć się 'wycofany', albo obserwować sytuację 'przez mgłę', niemal biernie.

Krok 2.
Określcie swoje właściwości. W czym lepsza jest tulpa, w czym lepszy jest host? W jakiej sytuacji lepiej sprawdzi się tok myślowy tulpy, w jakiej hosta? Czyje decyzje mogą być korzystniejsze?

Krok 3.
W wymienionych przez siebie sytuacjach zacznijcie stosować sugestię. Niech host słucha uważnie tulpy i stosuje się do sugestii uznanych za korzystne. To próba generalna - w terenie dowiecie się, czy rzeczywiście odpowiednio określiliście swoje właściwości i możliwości.

Krok 4.
Jeżeli test z sugestią przebiegł pomyślnie, czas na przejęcie myśli. Wystarczy, że przy sugestii host całkowicie zaufa wyborowi tulpy. Wtedy 'odejmie ręce' od procesu decyzyjnego i tym samym wpuści tulpę na myślowy front.To nie oznacza, że straci kontrolę - symboliczny czerwony guzik z napisem 'stop' nadal jest w jego władaniu. Dzięki temu proces zaufania będzie zabezpieczony i tym samym będzie przebiegać sprawniej.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Przybornik wujka Ro - przez Ro Tembrin - 21-03-2016, 20:48
RE: Przybornik wujka Ro - przez Ro Tembrin - 22-03-2016, 14:03
RE: Przybornik wujka Ro - przez Ro Tembrin - 28-03-2016, 22:46
RE: Przybornik wujka Ro - przez Ro Tembrin - 06-04-2016, 22:06
RE: Przybornik wujka Ro - przez Siriana - 08-04-2016, 18:25
RE: Przybornik wujka Ro - przez Ro Tembrin - 10-04-2016, 14:58
RE: Przybornik wujka Ro - przez Ro Tembrin - 10-04-2016, 16:32
RE: Przybornik wujka Ro - przez Eis - 10-04-2016, 18:55
RE: Przybornik wujka Ro - przez Siriana - 10-04-2016, 19:02
RE: Przybornik wujka Ro - przez Eis - 10-04-2016, 19:05