Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista osiągnięć Hosta i Tulpy
#11
To... jest bardzo zabawne.
"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie."
Odpowiedz
#12
Ta lista wydaje się być dość autystyczna, już mi się tu podoba.
Odpowiedz
#13
Porównywanie czegoś do autyzmu samo w sobie jest "autystyczne", Aojiru. -.-
Odpowiedz
#14
Mimo wszystko, ta lista nie jest specjalnie dobra, aye.
"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie."
Odpowiedz
#15
(06-06-2017, 18:14)Modra napisał(a): Porównywanie czegoś do autyzmu samo w sobie jest "autystyczne", Aojiru. -.-
D-dzięki >//<.
Odpowiedz
#16
Nie kojarzę by określenie "autystyczne" było używane jako pozytywne określenie, no ale OK.
Burn it all with firebolt, my fair lady. 
Odpowiedz
#17
(06-06-2017, 18:21)SilverEyes napisał(a): Mimo wszystko, ta lista nie jest specjalnie dobra, aye.
Dlaczego?
Odpowiedz
#18
Ja dam parę przykładów:
 * Świadomość ponad wszystko - skończ swoją tulpę 
       Dorośnij swoje dziecko. Tulpa to coś co można skończyć? Jeśli nie traktujemy na tym forum tulp jako zabawki, to nie da się 'skończyć' tulpy.
 * Depresja - zgódź się na usunięcie
       Niesmaczny żart.
 * Pozytywny wpływ - zabierz dla hosta jeden z jego złych nawyków
       Zabierz, a nie przekonaj go żeby z nim skończył? Może to jest tylko źle sformułowane.

Nie wspominając już o tych wszystkich 'achievementach' związanych z kreowaniem specyficznej tulpy. Ja rozumiem że to wszystko jest żartobliwe, przynajmniej mam taką nadzieję, ale chyba warto uwzględnić fakt iż mogą być tu osoby młodsze, które łatwiej sugerują się tego typu rzeczami. Poza tym, nawet jeśli to żart to raczej średnio śmieszny, stąd moje użycie, chociaż przyznam że nietrafione, słowa 'autystyczny'.

Nie wiem czy calutki ten post jest humorystyczny, i jakie macie podejście do tulp Wy wszyscy, jestem tu przecież od niedawna. Jednakże muszę przyznać się że bulwersuje mnie trochę traktowanie tulp, które zawsze uważałem za tak samo 'prawdziwe' osoby jak nie-tulpy, jak zabawki czy coś w ten deseń. 

Zdaję sobie sprawę że brzmię jakbym miał, mówiąc kolokwialnie kijek w tyłku, ale wyobrażenie sobie tulpy, które ja osobiście postrzegam jako coś na kształt szybko dorastających dzieci, która zostaje powołana na ten świat tylko po to by host mógł sobie odhaczyć achievement 'Moja mała Dashie', jest dla mnie odpychające (relevant https://www.youtube.com/watch?v=X7HmltUWXgs).

Jeśli to tylko inside joke z którym nikt nie ma problemu to przepraszam za bycie dupkiem.
Odpowiedz
#19
Fajnie, że konstruktywnie się odezwałeś. Mogłeś tak od razu, bo to pomaga uniknąć nieporozumień.wink Myślę, że już widzę, co mogło cię zbulwersować. Sam jestem tulpą i przyznaję, że mnie to nie rusza, ale każdy ma swój​ zakres tolerancji.

A jak w ogóle widzisz pomysł listy? Może wystarczy napisać taką w pełni 'na poważnie', żeby pomóc tym, którym ciężko jest się odnaleźć w pierwszych miesiącach z nowym towarzyszem?
Odpowiedz
#20
(06-06-2017, 23:15)Ro Tembrin napisał(a): Fajnie, że konstruktywnie się odezwałeś. Mogłeś tak od razu, bo to pomaga uniknąć nieporozumień.wink Myślę, że już widzę, co mogło cię zbulwersować. Sam jestem tulpą i przyznaję, że mnie to nie rusza, ale każdy ma swój zakres tolerancji.

A jak w ogóle widzisz pomysł listy? Może wystarczy napisać taką w pełni 'na poważnie', żeby pomóc tym, którym ciężko jest się odnaleźć w pierwszych miesiącach z nowym towarzyszem?

Wydaje mi się że można by bez problemu wyrzucić te achievementy które mają na celu stworzenie specyficznej tulpy, te o gotowaniu etc. nie są złe.
A z kolei te śmieszne jak 'Uświadom sobie że nie zwariowałeś' można by wrzucić do tej samej kategorii w której teraz jest ukryte osiągnięcie.

Myślę że ta lista nie jest cała zła, ale pozdział na śmieszkowe rzeczy i poważne rzeczy powinien być widoczny chociażby w designie. Przyjrzę się temu jakoś w tym tygodniu i może zasugeruję coś konkretnego, o ile czas pozwoli.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości