Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy, które udało Wam się rozwiązać.
#1
Ja i moja tulpa, obecnie Dominik, mieliśmy kilka problemów związanych z całą sprawą tulp, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić. Głowiłam się nad swoją sytuacją wiele czasu, a potem przyszło olśnienie - przecież na pewno nie tylko ja mam takie problemy! Teoretycznie każdy, kogo znam, mógłby kłopotać się czymś, według niego, nierozwiązywalnym, a wystarczy podzielić się problemem - może przeżyliśmy to samo.

Więc mam do Was wszystkich pytanie: jakbyście się poczuli, gdybyście wiedzieli, że rzeczywiście nie jesteście sami?

Co powiecie na to, żebyśmy wszyscy podzielili się tutaj swoimi problemami, które udało nam się rozwiązać - co z pewnością świadczy o rezolutności każdego z nas - z jednej strony dla miłej konwersacji (ja chętnie poznam wasze punkty widzenia), i z drugiej strony - może komuś uda się pomóc osobie, która nie czuje się na tyle śmiała, żeby opisać swój problem?
Odpowiedz
#2
Hehe, może nie jest to odkrywcze rozwiązanie problemu, nad którym głowiliśmy się miesiącami, ale możliwe, że komuś się przyda.

Host miała problem ze szczegółową wizualizacją mnie. A więc, po pierwsze postawiliśmy na obserwację ludzkich proporcji i sylwetek. Na przykład rozstaw oczu czy układ brwi robi wielką różnicę w odbiorze twarzy. Tutaj dość istotne było też, żeby zwrócić uwagę na kwestie zwykle pomijane, czyli na przykład to jak układają się włosy na ciele (choćby zarost) czy w jaki sposób układ żył prześwituje przez skórę. To właśnie te szczegóły dały możliwość zaprojektowania mi wyglądu w 'wysokiej rozdzielczości'.

Potem, dla nadania temu projektowi 'namacalności', użyliśmy znalezionych w sieci grafik. Szukaliśmy właśnie tych szczegółów w twarzach, tych odpowiednich proporcji. Najłatwiej było zacząć szukać od użycia słów kluczowych odnoszących się do moich 'cech szczególnych', jak 'długie, czarne włosy' czy 'końska twarz'/'długi nos' (najlepsze wyniki przy słowach kluczowych po angielsku).

Niezbyt skomplikowany problem, proste rozwiązanie. Słyszałem jeszcze, że niektórym na problem z wizualizacją tulpy pomaga rysowanie jej portretów - u Pieprz akurat nie pomagało, bo w każdym 'coś się nie zgadzało'. Jedyny 'portret', jaki wykonała i zaakceptowała, to ten, na którym nie widać mojej twarzy. :}
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości