Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Wonderland] Zmiana WL
Kategoria[Wonderland]
Witam, otóż mam pewien problem. Za nowy Wonderland przyjąłem sobie swój pokój, jednak tu pojawia się problem, otóż jest on bardzo, chaotyczny, ma bardzo dużo szczegółów i trudno mi się na nim skupić. Oliwy do ognia dodaje to, że prawei zawsze mam w nim bałagan, co jeszcze bardziej utrudnia sprawe. I tu moje pytanie, czy można zmienić wonderland nawet po jakimś czasie? Najlepiej na coś prostszego. A jeśli tak, może mi ktoś opisać jak to najlepiej i najłatwiej zrobić? Poza tym, takie luźniejsze pytanko, jakie wy macie Wonderlandy?
JUST DO WHAT COMES NATURAL

Odpowiedz
Co prawda nie znam się na Wonderlandach, ale może by pomogło jakbyś spróbował WL poszerzyć poprzez wyobrażenie sobie wyjścia z pokoju i przeprowadzkę? Wiesz, otwierasz drzwi, wychodzisz z Yuno... Smiling

Mój WL to rozbudowane uniwersum, łączące w sobie dużo wymiarów, ale to ci raczej nie pomoże Big Grin
Odpowiedz
Wonderland to twoja wyobraźnia - tylko i wyłącznie. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie zmienić dowolną rzecz i to nadal będzie po prostu WL.
Jeśli aktualny wystrój twojego pokoju przeszkadza ci w przeniesieniu go do świata wyobraźni, opróżnij pokój w WL, a potem wstaw tam tylko potrzebne rzeczy. Nie musisz wyobrażać sobie, że je wynosisz czy czegokolwiek, co każe ci skupiać się zbyt mocno. Niech te rzeczy znikną, a potem pojawią się tylko potrzebne. To pierwsze, co mi przychodzi na myśl, a co mogłoby ci to ułatwić.
Jeśli chcesz stworzyć coś nowego, możesz użyć pomieszczenia, które odwzorowałeś, jako korytarza do innej wersji WL, z drzwiami do niej prowadzącymi. A potem stwórz to, co będzie dla ciebie wygodne.
My mamy jakiś podstawowy WL, niewielkie mieszkanko, na szczególne okazje; zwykle jednak Sarę przywołuję obok siebie, bo nie czujemy obie potrzeby rozwijania WL.
Odpowiedz
(20-06-2017, 21:09)krx napisał(a): I tu moje pytanie, czy można zmienić wonderland nawet po jakimś czasie?
Oczywiście. Zarówno zmiana jak i rozbudowywanie Wonderlandu to tak naprawdę nic trudnego, choć może być z początku ciężkie przez wzgląd na przyzwyczajenie.
Pomysł Reptili z wyjściem jest bardzo dobry, ponieważ za drzwiami może znajdować się cokolwiek zechcesz, a ponadto jeśli z przyzwyczajenia będziesz na początku wizualizował sobie pokój - procedura wychodzenia wcale się nie zmieni i nie będzie powodu do paniki. Ponadto wychodzenie drzwiami jest bardziej... naturalne niż rozbijanie Wonderlandu na cząsteczki i składanie go na nowo. Choć to drugie brzmi zabawniej.

(20-06-2017, 21:09)krx napisał(a): jakie wy macie Wonderlandy?
Mój wonderland to góry w których wiecznie panuje zima. W sumie to mamy z Wiliamem jeden ulubiony klif nad przepaścią i nic więcej. Zrezygnowałam ze wszystkich domów czy pokoi, bo Wonderland jest tylko dodatkiem i nie spełnia żadnych istotnych funkcji ani dla mnie, ani dla Willa.
Odpowiedz
My mamy ośrodek zwany Centrum, mieści się w jakiejś odleglości od Miasta, w którym normalnie zyjemy. Dookoła ośrodka są tereny leśne, etc.
Mnogość

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości