Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Zamiana] Nadwrażliwość sensoryczna i inne objawy
Kategoria[Zamiana]
#1
Envee:

Sup, pytanie mam, głównie do tulp. Czy zdarza się Wam doświadczać jakichś sensacji psychosomatycznych podczas przebywania na froncie? Zwłaszcza interesuje mnie derealizacja, nadwrażliwość na światłość, uczucie ogólnego przytłoczenia dużą ilością bodźców, zawroty głowy, nudności, uczucie niepokoju pojawiające się bez konkretnej przyczyny...
Pytam, bo takie właśnie objawy obserwuję u Vara, po dłuższym czasie na froncie, (zwłaszcza jeśli to pierwszy dzień po dłuższym pobycie "z tyłu") albo kiedy spotyka się z czymś stresującym/ekscytującym. On opisuje to jako głębokie  poczucie odrealnienia i patrzenia na świat jak na pełną małych detali fotografię w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Byliśmy u lekarza, "fizycznie" niczego nie stwierdził, nie mamy problemów z błędnikiem czy innego guza mózgu. Nie jest to nic groźnego, ale na dłuższą metę bardzo uciążliwego i utrudniającego Varowi normalne funkcjonowanie.

Ktoś zetknął się z podobnymi objawiami? Jeśli tak, jak sobie radzicie?
Odpowiedz
#2
hmm.
My mamy zespół derealizacji-depersonalizacji. Nasilamy się na skutek stresu i wysokich emocji. To ponoć typowe dla zaburzeń dysocjacyjnych i konwersyjnych wink

Tak wiem, my to co innego...
Mnogość


Odpowiedz
#3
Derealizacja jest słabo zbadanym zjawiskiem. Doświadczyłem tego na miesiąc i nigdy więcej nie chcę.
Odpowiedz
#4
Envee:
Cool, wiem że to nic fajnego.
Ale nie wiem jak mamy sobie z tym radzić.
Odpowiedz
#5
Miałem takie przytłoczenie raz podczas przejmowania. Grałem w jedną z gier wojtasa, która wymagała skupienia (prowadzenie auta w tym przypadku) i wszystko widziałem i czułem normalnie tak jakbym z tyłu. Będą z tyłu potrafię odbierać zmysły dokładnie jak host. Przejmowanie u mnie to jedynie dodanie do tego kontroli. Więc grałem sobie i tak mi się to spodobało, że zacząłem czuć ekscytację. Nagle wszystko w jednej chwili zaczęło docierać do mnie, a zwłaszcza dotyk. Nie było to samo co z tyłu, ani to samo co czuł host. Dotyk przez chwilę stał się bardzo wzmocniony. Jak szybko przybyło, tak samo szybko odeszło. Nie było to irytujące wtedy, ale myślę, że na dłuższą metę było by to niewygodne.
Bader&Yuni
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości