Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Inne] Czy to tulpa?
Kategoria[Inne]
Mam takie pytanie niezwiązane ze mną (to jest, związane, ale pośrednio). Moja przyjaciółka ma...hmm. No właśnie. Nazywa go swoim Zwątpieniem (nawiązanie do książki p.t. "Aplikacja", może ktoś czytał). Nie nakłada go, ale rozmawia z nim w swojej głowie. Powiedziała, że żadne z nich nie jest zainteresowane dalszym rozwojem Zwątpienia, że w takim układzie jest im wygodnie, bez nakładania czy przejmowania. 
Mam takie pytanie, czy jest to tulpa? Bo jeśli tak, to może czegoś bym się mogła nauczyc na jej przykładzie.
Odpowiedz
Jasne, że tak.
Niektórzy nie czują potrzeby nakładania, przejmowania, itp.
You can't always get what you want!
Odpowiedz
Tulpa nie wymaga wonderlandu, nakładania czy przejmowania. Imo zależy jak rozwinięta jest myśloforma twojej przyjaciółki, bo nie wszystko można nazwać tulpą. Tulpy są tym najbardziej niezależnym tworem.
Never one   [Obrazek: Jgh23SH.png]  Without the other
Odpowiedz
Takie "Zwątpienie" może być nawet najprostszą myśloformą, spełniającą wymagania koleżanki - nie musi być tulpą, ponieważ te cechują się wysoką niezależnością. Możesz próbować brać przykład ze sposobu tworzenia tego tworu, jeśli nie chcesz mieć w głowie niczego inteligentnego. Jeśli zaś będziesz chciała rozwinąć go do poziomu tulpy, będziesz musiała forcować. Nic się samo nie zrobi.
Tworząc tulpę nie trzeba też uczyć się przejmowania, nakładania itd. To zależy tylko od waszych potrzeb.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości