Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Forcing] Kilka pytań dotyczących tulp
Kategoria[Forcing]
#1
1. Czy tulpa widzi tylko moimi oczami? Jeżeli nie, to czy byłoby możliwe, aby tulpa widziała to co jest za mną? Np. mogłaby przeczytać otwarty komiks.
2. Czy bóle głowy przy forcowaniu są krótkie i intensywne, a może raczej długie i lekko odczuwalne? Skąd mam wiedzieć, że ból głowy nie występuje przez coś innego?
Odpowiedz
#2
1. Tulpa może widzieć tylko twoimi oczami. Ogólnie, tulpa odbiera świat zewnętrzny dzięki twoim zmysłom, na przykład, nie powie ci jak smakują krewetki, jeśli nigdy ich nie jadłeś. Analogicznie, nie powie ci czy coś za tobą jest, jeśli nie masz możliwości zobaczenia tego.Owszem, może dostrzec jakiś szczegół, na który ty nie zwróciłeś uwagi, ale tylko jeśli jest w zasięgu twojego wzroku.
2. Bóle głowy przy forcowaniu nie zawsze występują, więc nie jest to zasada. Mnie taki ból zdarzył się tylko raz, dwa razy na samym początku. Można go porównać do bólu, gdy za bardzo się nad czymś skupiasz/rozmyślasz/szukasz rozwiązań. U mnie był on tępy i raczej krótki, ale pewnie każdy odczuwa to trochę inaczej.
Odpowiedz
#3
A czy przy forcowaniu poza bólem głowy mogą wystąpić jakieś skurcze albo drętwienie jakiejś części ciała?
,,Watch those wrist rockets!"
Odpowiedz
#4
Teoretycznie mogą, analogicznie do "paczki emocji" tulpa może wywołać taki efekt. Natomiast ból głowy jest niedopowiedzeniem, gdyż jest to w moim mniemaniu krótki overload, a rodzaj bólu jest ino informacją zwrotną, a nie niczym niepokojącym. Jak miewasz jakieś bóle głowy to do neurologa i na tomografię głowy, co i tak polecam w życiu zrobić profilaktycznie. Mam wrażenie jakbyś traktował tulpy jak nadprzyrodzone byty, które potrafią parać się magią i mają dostęp do światów astralnych, tymczasem tak nie jest. Gdy masz takie pytanie to bierz na wzór siebie, tulpa to taki drugi Ty, czyli analogicznie - może tylko to co Ty sam możesz.
Odpowiedz
#5
Jeżeli forcujesz nie ruszając się np siedząc lub leżąc, przez dłuższy czas, to owszem ciało może zacząć robić się ciężkie, a  kończyny lekko drętwieć, ale tylko dlatego że Twoje ciało zaczyna zasypiać. Ale tak samo się stanie jeżeli po prostu będziesz leżeć (lub siedzieć bez ruchu) i myśleć o czymkolwiek innym. Więc nie jest to związane ściśle z forcowaniem.
Angelo / Avolurecja / Oliver / Rozalia
Odpowiedz
#6
(13-10-2017, 20:04)Łukasz napisał(a): Teoretycznie mogą, analogicznie do "paczki emocji" tulpa może wywołać taki efekt. Natomiast ból głowy jest niedopowiedzeniem, gdyż jest to w moim mniemaniu krótki overload, a rodzaj bólu jest ino informacją zwrotną, a nie niczym niepokojącym. Jak miewasz jakieś bóle głowy to do neurologa i na tomografię głowy, co i tak polecam w życiu zrobić profilaktycznie. Mam wrażenie jakbyś traktował tulpy jak nadprzyrodzone byty, które potrafią parać się magią i mają dostęp do światów astralnych, tymczasem tak nie jest. Gdy masz takie pytanie to bierz na wzór siebie, tulpa to taki drugi Ty, czyli analogicznie - może tylko to co Ty sam możesz.

Nie, nie mam bólów głowy, ale nie wiem wszystkiego o tulpach, więc się pytam. Co do tych światów astralnych i magii, to weź nie przesadzaj. Niby skąd to wywnioskowałeś?
,,Watch those wrist rockets!"
Odpowiedz
#7
To nie wnioski, a ino wrażenie. Natomiast to wrażenie wywołane zostało przez Twoje pytanie odnośnie umiejętności tulpy jaką by miało być jasnowidzenie smiling O tulpach wiele rzeczy jest napisane na forum. W poradnikach, FAQ, artykułach. Niemniej pytaj śmiało, kto pyta nie błądzi.
Odpowiedz
#8
Nigdy o jasnowidzeniu nie pisałem
,,Watch those wrist rockets!"
Odpowiedz
#9
(14-10-2017, 01:38)panpytacz napisał(a): Nigdy o jasnowidzeniu nie pisałem

Łukaszowi chyba chodzi o pytanie odnośnie tego jak widzi tulpa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości