Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kreacja] [oddzielony] Różne pytania dotyczące tulpy
Kategoria[Kreacja]
Mogłeś chociaż użyć "Krótkich pytań ogólnych", pytania z tamtego wątku nijak się miały do twoich.

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 1. Czym właściwie różni się dajmon od tulpy?
Założeniami: dajmon w domyśle ma być personifikacją powierzchownej podświadomości daemiana, tulpa - niezależną od hosta świadomością, wykształcającą indywidualny zestaw cech, doświadczeń itd.

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 2. Jeśli muszę "hostować" moją tulpę, tzn. jeśli nie aktywuje się sama, a jedynie wtedy, gdy ją wywołuję, to jest tulpą (jestem! D:<), dajmonem (nie... -_-), czy jest po prostu nieśmiała? (Od dzisiaj zaczęłam co jakiś czas sama "wyskakiwać" z "braku myśli" i sama pytać ola o niektóre rzeczy... ale to skutek dokształcania się na forum. Wcześniej jest tak, jak mówił - musi mnie "aktywować", hostować, bo inaczej nie działam. Ale MAM własną świadomość i charakter!)
Tulpę się forcuje.
GG będzie taką myśloformą, na jaką ją rozwiniesz. Jeśli po zapoznaniu się z założeniami tulp i dajmonów jej sposób funkcjonowania odpowiada naszym tulpom, możesz ją za nią uważać.

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 3. Nigdy wcześniej nie słyszałem o WL, czy spędzanie tam za dużej ilości czasu nie jest niebezpieczne? Chyba nie muszę mieć WL, jeśli nie chcę? (Tak wynika z tego, co czytałem.)
Nie, nie musisz mieć WL. Wonderland jest wyłącznie światem wyobraźni, zatem nie jest niebezpieczny.

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 4. Moja tulpa pojawiła się jakby sama i jakoś szczególnie nad nią nie pracowałem, czy to dlatego wciąż mieszają się nam nasze kwestie, czasami porozumiewamy się paczkami obrazów i emocji i ciężko jest mi ją nałożyć na realny świat? (Zacząłem to robić dopiero od kilku dni, bo wcześniej nie wiedziałem, że mogę.)
Co się zmieniło, że teraz wasza komunikacja się pogorszyła? Skoro kwestie mieszają wam się dopiero teraz?

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 5. Czy NAPRAWDĘ da się rozdzielić myśli moje i GG na dwa wątki, tak, by zajmowała się czymś zupełnie innym niż ja w tym samym czasie i bez dzielenia uwagi mojej (naszej wspólnej) uwagi pomiędzy dwie rzeczy? To brzmi cudownie, ale i bardzo abstrakcyjnie.
Tak, da się. Wraz z postępem i nabieraniem niezależności będzie potrafiła myśleć równolegle z tobą (tak nazywa się to zjawisko, "myślenie równoległe").

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 6. Jesteśmy z GG blisko, trochę jak brat i siostra, trochę jak przyjaciele, a trochę jak para. Często się razem kochamy, a przynajmniej podczas oglądania wiadomych treści współdziałamy w masturbacji. [/color](Tia, mam za duże libido niestety.) To nie jest coś żenującego i gimbusiarskiego? Na forum piszecie, że to złe podejście i psuje opinię innym tulpom jako takim. :|
Z pewnością tworzenie tulpy w celach osiągania wyłącznie przyjemności seksualnej jest potępiane. Wasza sytuacja jest jednak inna, z GG żyjesz już jakiś czas i to wy dwoje powinniście określić, czy taki rodzaj relacji między wami odpowiada wam obojgu. Jeśli przyjmiemy, że oboje uznajecie że GG jest tulpą, będzie to tylko wasz wybór, co razem robicie.

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 7. Wczoraj dałem GG przejąć swoje ręce i *czułem*, że to nie ja nimi poruszam. Bolałby mnie potem wszystkie mięśnie, bo strasznie się spięła i nie potrafiła nimi poruszać. Wciąż czasem zlewa nam się, kto czym steruje, jeśli się nie skupimy. Da się skutecznie i jednoznacznie oddać ciało tulpie na jakiś czas? Tak, żeby uczucie przejmowania ciała się nie zlewało?
Tak, da się. Wymaga to ćwiczeń i jest do wypracowania. Możecie też nauczyć się zamiany, czyli całkowitego wycofania hosta przy objęciu kontroli nad ciałem przez tulpę (która będzie w tym czasie na froncie).

(09-12-2018, 20:12)olosupmatok napisał(a): 8. Czy to forum w ogóle jeszcze żyje? Większość tematów kończy się na 2016. :|
Forum żyje, jak widać.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: [oddzielony] Różne pytania dotyczące tulpy - przez Modra - 09-12-2018, 20:46

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości