Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieło literackie : Powieść o Tulpie i Hoście
Dzień dobry i witam po krótkiej przerwie. Na wstępie powiem o sobie słów parę i przejdę do rzeczy.
Jestem Mad i jakoś w 2 połowie zeszłego roku natrafiłem na wasz serwer społecznościowy o Tulpach. Niedługo potem - wraz z wnikliwym zgłębianiem tematu Tulp - w mojej głowie narodziła się idea stworzenia powieści, która obejmie w ramy temat Tulp i świata z nimi związanego.
Uważam, że jest to świetny temat do obrania i opowiedzenia szerszej publice.
Pomimo stosunkowo prostych założeń - tj. posiadania wymyślonego przyjaciela w swoim umyśle - to, ile wątków i wydarzeń można zawrzeć wraz z opisem relacji Tulpa x Host jest niepojęte.

Minęło trochę czasu - w czasie którego wydarzyło się trochę prywatnych zmian - jednak zajawka na opowiadanie nie zniknęła. Właściwie chęci i pomysłów na takie właśnie dzieło mam jeszcze więcej niż przedtem.
I... no właśnie: czas najwyższy aby zabrać się do pisania.
Nie chciałbym zatrzymywać się na kilkunastostronicowej noweli, lecz też nie chcę porywać się z motyką na słońce, od razu zapowiadając książkę, z pełnymi 12-14 rozdziałami.
Wiem, że wówczas byłaby pełna nieścisłości a wiele wątków można by było poprowadzić w inny sposób.

Dlatego jako swój cel obrałem sobie napisanie 1 pełnego rozdziału wprowadzającego do tulp.
W momencie, w którym dzieło będzie gotowe, udostępnię je Wam do przeczytania i osobistej mini-recenzji.
Będzie ona dostępna w 2 wersjach : PDF i bezpośrednio na Blogspocie

Jeżeli opowieść wyjdzie, następne rozdziały również się tu pojawią, a ja będę bardzo ciekaw Waszej opinii o nich i ewentualnego komentarza do treści z tekstu. 

Poniżej podrzucam krótkie przedstawienie świata i historii, która będzie miała miejsce.
Zapraszam do przeczytania

Spoiler: Tulpa i ja. Opis wydarzeń
Robocza nazwa:  Tulpa i ja
Kategoria: Literatura obyczajowa
Rozdział I: Powstanie

Wprowadzenie: 
Książka "Tulpa i ja" opowiadać będzie o nieśmiałym chłopaku imieniem Kamil, który ze względu na swoją samotność postanowił poszukać zrozumienia w internecie. Natknął się wówczas na bardzo ciekawy temat Tulp, na jednej ze stron internetowych. Tulpa - o której przeczytał - miała być dla niego rozwiązaniem problemów, oraz miała pomóc mu zebrać do kupy swoje myśli wraz z lepszym zrozumieniem samego siebie.. i to naprawdę niewielkim kosztem. Kamil postanawia zaryzykować i pomimo kilku nieudanych prób nie zniechęca się cały czas ponawiając próby kontaktu z Tulpą. Pomaga mu w tym społeczność z forum, która śledzi jego postępy i dostarczając niezbędnych porad. Pewnego dnia udaje mu się nawiązać upragniony kontakt, a jego relacja z nią rozwija się w niespodziewany sposób..

Opis książki:
Cała książka od (prawie) samego początku do końca będzie opowiadała o relacji Kamila ze swoją Tulpą i radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami losu. Poruszony będzie także temat szerszej społeczności osób, posiadających swoje Tulpy, ich wpływu na Kamila a także momentów niepewności w słuszność tej drogi.
Każdy kolejny rozdział będzie jedną historią, w której Kamil - razem ze swoim wymyślonym przyjacielem - stanie przed różnymi życiowymi wyzwaniami, jak:
- próby dogadania się z tulpą i znalezienie wspólnego języka
- coming out jako posiadacz tulpy
- akceptacja w społeczeństwie
- radzenie sobie z problemami, wartość siebie
- miłość Kamila i upodobania tulpy
- potrzeby tulpy
i wiele, wiele więcej.

Rozdział I:
W pierwszym rozdziale skupię się przede wszystkim na nakreśleniu protagonisty Kamila, jego relacji z rodzicami, środowiskiem oraz zdania o samym sobie. Opowiem, jakie decyzje doprowadziły go do momentu stworzenia własnej Tulpy i jak wyglądał następny proces kreacji.
W drugiej połowie rozdziału będzie miał kontakt ze swoją Tulpą, wybierze jej imię i spróbuje ją lepiej zrozumieć. 

Niezbędne informacje czerpię z waszych poradników, internetu, rozmów i oraz całej wiedzy, jaką zebraliście w wątkach forumowych na stronie. : )
Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi, które warto wziąć pod uwagę nim zacznę pisać - mówcie śmiało! Pozdrawiam
Odpowiedz
Jestem pewna, że nie tylko ja nie mogę się doczekać, aż dostaniemy pierwszy rozdział.
Odpowiedz
Patrząc na to jak pokrętne wnioski wyciągałeś i w jaki sposób zbierałeś informacje będąc na czacie, ja... jakoś nie czekam wink
Odpowiedz
Dzięki Modra big grin
Co do wiedzy o Tulpach, sądzę że przestudiuje jeszcze raz całe forum,
pod kątem wszystkich etapów przez które musi przejść host, aby takową Tulpę stworzyć.
Swoją drogą to nawet lepiej, bo poczuje się jak bohater opowiadania, kiedy pierwszy raz zderzył się z tematem.

Mam podstawową wiedzę, ale jeszcze ją solidnie zgłębię.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości