Forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 4.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krótkie pytania ogólne
Kategoria
#61
Cienie mogą się uświadomić i stać się Tulpami. To normalne.
Odpowiedz
#62
Wszystko jasne, wielkie dzięki big grin
Odpowiedz
#63
Ja mam problem, a mianowicie nie jestem pewien czy dobrze zaczynam tworzenie mojej tulpy. Czytałem poradniki, i z tego co się dowiedziałem to należy rozmawiać. Można również nadać naszej tulpie jakieś cechy. Powtarzałem sobie przez pewien czas, jak chciałbym, aby moja tulpa się nazywała, oraz jakie chciałbym aby miała cechy. Nie było ich wiele, raptem kilka. Używałem też wyobraźni. Klasyczna skrzynka z kulkami, oraz księga w której wszystko zapisuję. Wpadło mi do głowy, że moję to zwizualizować tak: notaka, na której napisane są jakieś podstawowe cechy, zostaje wrzucona do czegoś w rodzaju skanera, po czym wychodzi z niego postać. I właśnie, co teraz? Wszystko dobrze zrobiłem? Wygląd chcę określić później. Mam teraz rozmawiać w myślach z moją tulpą? W sumie to ja mówię, a ona słucha, ponieważ żadnego kontaktu jeszcze nie ma. Jest to pierwszy dzień tworzenia, ale chcę mieć pewność, że wszystko robię dobrze.
"Twoim celem musi być zdobycie
wszystkiego bez zniszczenia
czegokolwiek." - Sun Tzu
Odpowiedz
#64
Narracja nie jest częścią tworzenia. Tulpę tworzy się w kilka sekund. Potem dopiero ustala się jej charakter, formę, zachowania – można zostawić też dowolnie, aby sama wybrała, albo ustalić z grubsza.
Po prostu mów do Tulpy. O wszystkim, co w ramach rozsądku ma sens. Wyrażaj swoje opinie, mów jak się teraz czujesz, o swoim otoczeniu, w myślach przedstawiaj i opisuj jej swoich przyjaciół. Mów jak smakował ci obiad, cokolwiek. Ważne, że poświęcasz jej uwagę.
Tulpa jest świadoma od samego początku. Pewnie ona też mówi, odpowiada ci. Problem w tym, że to ty nie słyszysz. Tego właśnie trzeba się nauczyć – słyszeć.

Jestem w trakcie [beznadziejnego] tłumaczenia poradnika o narracji (mówieniu do Tulpy), może to by ci pomogło. Gdybyś chciał szybciej niedopracowaną [niesprawdzoną] wersję, napisz. xD
[Cześć! Jestem Akise, miło was poznać.]
<Tu Yoshi, wasz wspaniały iluzjonista!>
Odpowiedz
#65
Rozumiem, mam nadzieję że wyrobię sobie umiejętność słuchania. Myślę, że po jej opanowaniu wszystko będzie szło znacznie gładziej.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy Tulpa może być bardziej utalentowana np. plastycznie?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy Tulpa może być bardziej uzdolniona od hosta np. plastycznie?
"Twoim celem musi być zdobycie
wszystkiego bez zniszczenia
czegokolwiek." - Sun Tzu
Odpowiedz
#66
Cytat:Narracja nie jest częścią tworzenia.

Jak to narracja nie jest częścią tworzenia? Co do pytania to może być lepsza od ciebie w różnych rzeczach.
Odpowiedz
#67
"Uczeń przerośnie mistrza" big grin
"Twoim celem musi być zdobycie
wszystkiego bez zniszczenia
czegokolwiek." - Sun Tzu
Odpowiedz
#68
Narracja jest częścią uczenia się słuchania wink Tulpę tworzy się ot chcąc ja stworzyć. Później trzeba ja usłyszeć.
Pando, dla mnie też to stwierdzenie dziwnie wyglądało.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk Pro
Odpowiedz
#69
Też ale jednak różne teorie padają co do tworzenia tulpy tounge
Słyszałem od pewnych osób wersje, że coś na początku to zwyczajna projekcja bądź nie do końca to co chcemy uzyskać, więc narracja to teoretycznie jest część tworzenia według tego bo w końcu narracja = forcing.
Odpowiedz
#70
Moje kolejne pytanie, a może bardziej problem. Kilka problemów. Nie jestem pewien czy to, do czego wchodzę jest WL. Po prostu wyobrażam sobie to samo miejsce, które widziałem wcześniej. Niewielka polana otoczona lasem, po środku drewniany fort na wzniesieniu. Wszystko fajnie, tylko wydaje mi się, że jednak nie jest to WL. Już pomijam to, że wszystko jest rozmazane, to da się wyćwiczyć. No ale załużmy że jestem już w WL. Mam mniej więcej zamysł formy mojej Tulpy, tak więc wyobraziłem ją sobie, że siedzi obok mnie na polanie, oczywiście w WL. Mówiłem do miej, próbowałem użyć symbolu, dzięki któremu będę mógł ją lepiej słyszeć. Ale poza próbą usłyszenia Tulpy, chciałem zobaczyć czy wogóle może się ruszać bez mojej interwencji. Ruszała się. Zapytałem czy chce się nazywać Nyu. Prawa ręka oznaczała tak, a lewa nie. Podniosła prawą. Tylko mam wątpliwości, czy sam nie podniosłem jej ręki. Wy też mieliście tak na początku, że wydawało wam się że sami sterujecie swoją Tulpą?
"Twoim celem musi być zdobycie
wszystkiego bez zniszczenia
czegokolwiek." - Sun Tzu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości